Filip Chudý Samospráva Rôzne Video

Poslanci to odklepli: Zmeny v MHD v Považskej sú schválené, FOTO

Sledované mestské zastupiteľstvo o zmenách v našej MHD prinieslo búrlivé diskusie. Pozrite, ako dopadlo hlasovanie.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci to odklepli: Zmeny v MHD v Považskej sú schválené,  FOTO
9
Galéria

Na druhom tohtoročnom Mestskom zastupiteľstve v Považskej Bystrici bol jediným hlavným bodom programu Návrh Koncesnej zmluvy na poskytnutie služieb mestskej autobusovej dopravy mesta Považská Bystrica. Práve toho sa týkali radikálne zmeny v našej mestskej hromadnej doprave – škrtanie troch liniek (10, 32, N3), zrušenie 31 % spojov a viacerých zastávok, no a tiež zdraženie cestovného. Základné cestovné bez karty ide o hore o 21,2 % a na považskobystrickej karte o 39,5 %.

Považskobystrickí poslanci tento návrh schválili. Za ich bolo 18, proti boli štyria (Daniela Barbosová, Michal Kolník, Andrej Péli, Iveta Pospíšilová), Katarína Beranová sa zdržala, Ján Kunovský nehlasoval a Juraj Smatana sa zo zasadnutia ospravedlnil.

Toto mestské zastupiteľstvo vzbudilo veľkú pozornosť, keď sa ho zúčastnil aj výrazne zvýšený počet ľudí. A hoci sa konalo v skorší čas (13:30) než býva zvyčajne, v rokovacej miestnosti bola viac ako polstovka občanov. Mnohí dokonca aj zatlieskali poslancom či občanom, ktorí sa v diskusii postavili proti spôsobu týchto zmien.

Prvým dňom novej koncesnej zmluvy je 1. marec 2019, posledným dňom je 31. august 2020. Kompetentní pripustili, že cestovný poriadok sa bude postupne upravovať, ale nie už zásadne.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie