Polícia prezradila dôležitý dátum: Kedy radšej v Považskej netlačiť na plyn?

Muži zákona sa chystajú na cesty v Považskej Bystrici a okolí. V ktorý deň si treba dávať zvýšený pozor?

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Polícia prezradila dôležitý dátum: Kedy radšej v Považskej netlačiť na plyn?
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Na základe analýz dopravnej nehodovosti bude počas tohto týždňa v obvode Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Trenčín vykonaná kontrola na osobitnú zodpovednosť na území niekoľkých okresov v pôsobnosti KR PZ Trenčín. Týkať sa to bude aj okresu Považská Bystrica, informoval krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

„V Považskobys­trickom okrese bude akcia vo štvrtok 4. mája,“ prezradil Kudlička s tým, že v tento deň budú akcie aj v okresoch Trenčín, Ilava, Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Partizánske a Púchov.

Ďalej tiež uviedol, že dokumentovať sa budú tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú hlavnými príčinami dopravných nehôd. A to najmä rýchlosť jazdy, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde. „Polícia i touto cestou opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom, nakoľko v poslednom období evidujeme viacero dopravných nehôd pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu týchto účastníkov cestnej premávky,“ doplnil Kudlička.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Julova (23) jazda na štvorkolke dopadla katastrofou: Polícia vzniesla obvinenie!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame