Filip Chudý Krimi

Polícia o nehode v Považskej: Začal to autobus a skončilo pri troch zranených

Ako sme vás informovali už krátko po nehode, v lokalite Považskej Teplej sa zrazili dve autá a autobus. Muži zákona teraz pridali podrobnosti.

Zdroj: Dnes24.sk

K dopravnej nehode dvoch áut a autobusu, o ktorej sme vás informovali niekoľko minút po nej v stredu 30. januára, sa vyjadrila už aj polícia. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Elena Antalová uviedla, že k nehode došlo tak, že 45– ročný vodič zo Žiliny jazdil na autobuse značky Mercedes po ceste I/61 popri Považskej Teplej v smere jazdy od Považskej Bystrice na Bytču.

„Z dôvodu nedodržania takej vzdialenosti za vozidlom, aby mohol včas znížiť rýchlosť jazdy, prípadne zastaviť vozidlo, narazil ľavou prednou časťou autobusu do zadnej časti v tom čase spomaľujúceho osobného motorového vozidla značky Peugeot Partner, ktoré riadil 54-ročný vodič z okresu Považská Bystrica,“ povedala Antalová s tým, že jeho vozidlo bolo po náraze natlačené do pred ním vpravo odbočujúceho vozidla značky Škoda Fabia, ktoré riadila 49-ročná vodička z Považskej Bystrice.

„Obe vozidlá boli po náraze pretočené a zostali stáť prednými stranami v smere na Považskú Bystricu, pričom vozidlo Škoda zostalo vpravo mimo komunikáciu a vozidlo Peugeot zostalo v protismernom jazdnom pruhu,“ doplnila.

Ako ďalej uviedla, autobus zostal stáť po niekoľkých metroch od nárazu v pravom jazdnom pruhu. „Pri nehode došlo k ľahkým zraneniam vodiča z Peugeota a vodičky Škody Fábia a taktiež sa ľahko zranila aj 56-ročná spolujazdkyňa z Fábie. Alkohol u zúčastnených vodičov dopravní policajti nezistili. Škoda na vozidlách bola predbežne odhadnutá na cca 13 000 €,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Dopravná nehoda dvoch áut a autobusu v Považskej Teplej: Zábery z miesta
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie