Krimi

Policajti zamerali cyklistov: Letné osvieženie aj na úrovni 3 promile, FOTO

Muži zákona sa zamerali aj na kontroly cyklistov, pričom ich práca priniesla výsledky. A v takomto stave sa jazdí na bicykloch.

Ilustračný obrázok k článku Policajti zamerali cyklistov: Letné osvieženie aj na úrovni 3 promile, FOTO
2
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Nezodpovední cyklisti sa tento týždeň v Púchove častejšie osviežujú alkoholickými nápojmi pred alebo počas jazdy na bicykli. Informoval o tom Pavol Kudlička, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne s tým, že preto sa policajti zameriavajú aj na kontrolu cyklistov.

Až 3 promile

Ako ďalej uviedol, policajti z Púchova riešia prípad, kedy 41-ročný muž z okresu Púchov mal jazdiť v utorok 7. júla v čase cca o 18.18 h na svojom horskom bicykli v Púchove po Ul. T. Vansovej, pričom bol policajnou hliadkou kontrolovaný a podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,58 mg/l (1,21 promile) alkoholu v dychu.

„Na Továrenskej ulici v Púchove bol v stredu 8. júla v čase cca o 18.49 h zastavený a kontrolovaný 51-ročný cyklista z Púchova. Dychovou skúškou bolo mužovi namerané 1,44 mg/l (3,00 promile) alkoholu v dychu,“ povedal Kudlička.

Hrozba pokuty

Pre cyklistu, rovnako ako vodiča motorového vozidla platí zákaz požívania alkoholu. „Av­šak podľa zákona platí výnimka pre cyklistov, ktorí jazdia v zastavanom území obce alebo po cestičke pre cyklistov.  Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,24 mg/l (0,50 promile) vydýchnutého vzduchu,“ ozrejmuje krajský policajný hovorca.

Mimo týchto území je podľa jeho slov tolerancia nulová. „Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu pokuta až do výšky 800 eur, v blokovom alebo rozkaznom konaní do 650 eur,“ dodal.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj policajné zábery z prípadov.

FOTO: Muži zákona sa zamerali aj na cyklistov, tí nafúkali 1,21 a aj 3 promile
2
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Trenčiansky kraj

Titulné foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie