Krimi

Policajti v úžase: Jožo (49) dvakrát nabúral do toho istého auta, fúkať odmietol!

Považskobystrickí policajti sa chytajú za hlavu. Takúto nehodu podľa vlastných slov ešte nezažili. Jozef zrejme predčasne oslavoval mena.

Ilustračný obrázok k článku Policajti v úžase: Jožo (49) dvakrát nabúral do toho istého auta, fúkať odmietol!
3
Galéria

49-ročný Jozef z okr. Považská Bystrica jazdil na vozidle Škoda Octavia po Orlovskom moste v Považskej Bystrici smerom na Rajec.

Celý čas jazdil v protismere a po chvíli narazil prednou časťou svojho vozidla do bočnej časti vozidla Audi A4, ktoré riadil 22-ročný vodič z okr. Bytča . Jozef však po náraze nezostal stáť a pokračoval ďalej v jazde. Poškodený vodič však šiel za vozidlom, ktoré do neho narazilo a snažil sa ho zastaviť. Následne privolal políciu,“ informujú muži zákona sociálnej sieti.

Privolaní policajti vyzvali oboch vodičov k podrobeniu sa dychovej skúške, čo vodič Octavie odmietol. „Taktiež odmietol aj odber biologického materiálu v zdravotníckom zariadení. U vodiča Audi bola dychová skúška negatívna. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na asi 2500 €,“ dodávajú policajti.

V správe sa však ďalej uvádza, že i napriek tomu, že 49-ročnému Jozefovi bola ďalšia jazda zakázaná, pri zadokumentovaní dopravnej nehody vodič nerešpektoval pokyny polície a sadol za volant svojho vozidla a pokúšal sa odísť z miesta dopravnej nehody preč.

Náhoda, či zámer?

Toto konanie spozorovala hliadka Mestskej polície, ktorá asistovala pri dokumentovaní dopravnej nehody a snažila sa vodičovi zabrániť v odchode. „Následne sa s vozidlom pohol a znovu narazil do vozidla Audi A4, ktoré už pred tým poškodil a ktoré bolo zaparkované na miestnej komunikácii v Považskej Bystrici,“ opisujú nevšedný prípad policajti.

Vodič sa opakovane odmietol podrobiť dychovej skúške, ako aj odberu biologického materiálu. Pri tejto zrážke vznikla škoda na vozidlách vyčíslená na asi 1500 €.

Krátky proces

Po tomto už nasedoval krátky proces. Policajti vodiča podľa správy obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do policajnej cely. 49-ročného Jozefa neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

Za uvedený trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona trest odňatia slobody až na jeden rok.

Aj napriek vyhlásenému núdzovému stavu v krajine policajti naďalej dohliadajú na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke a protiprávne konanie vodičov nebudú v žiadnom prípade tolerovať.

Takúto nehodu ste ešte nevideli: Policajti sa chytajú za hlavu
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie