Filip Chudý Krimi

Policajti si posvietili na cyklistov: ZOZNAM úlovkov z ulíc Považskej Bystrice

Muži zákona sa zamerali na alkohol u cyklistov v okresoch Považská Bystrica a Púchov. V našom meste ich chytili najviac.

Ilustračný obrázok k článku Policajti si posvietili na cyklistov: ZOZNAM úlovkov z ulíc Považskej Bystrice
Zdroj: TASR

Nezodpovední cyklisti sa minulý týždeň v okresoch Považská Bystrica a Púchov častejšie osviežovali alkoholickými nápojmi pred alebo počas jazdy na bicykli. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Pavol Kudlička.

„Preto sa policajti v Považskobys­trickom a Púchovskom okrese zamerali aj na kontrolu cyklistov. Počas 35. týždňa sme zaznamenali celkovo sedem prípadov, keď cyklista jazdil pod vplyvom alkoholu,“ povedal krajský policajný hovorca.

Ako ďalej uviedol, z toho tri prípady boli v okrese Púchov. Dva priamo v meste, jeden v Lysej pod Makytou. Policajti z Považskej Bystrice riešili podľa jeho slov nasledovné prípady:

  • Na Nábrežnej ulici v Považskej Bystrici bol zastavený 38-ročný cyklista, pričom vykonanou dychovou skúškou bola u neho nameraná hodnota 0,82 mg/l (1,71 promile) alkoholu v dychu.
  • Na Ulici Slovenských partizánov v Považskej Bystrici policajná hliadka zastavila a kontrolovala 63-ročného cyklistu, pričom vykonanou dychovou skúškou bola u neho nameraná hodnota 0,53 mg/l (1,10 promile) alkoholu v dychu.
  • Na Šoltésovej ulici v Považskej Bystrici bol zastavený 23-ročný cyklista, pričom dychovou skúškou mu bolo namerané 0,53 mg/l (1,10 promile) alkoholu v dychu.
  • A po miestnej komunikácii na Orlovskom moste v Považskej Bystrici jazdil v smere na Orlové 44-ročný cyklista. Dychovou skúškou bolo mužovi namerané 0,84 mg/l (1,75 promile) alkoholu v dychu.

Pre cyklistu, rovnako ako vodiča motorového vozidla platí zákaz požívania alkoholu. „Av­šak podľa zákona platí výnimka pre cyklistov, ktorí jazdia v zastavanom území obce alebo po cestičke pre cyklistov. Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,24 mg/l (0,50 promile) vydýchnutého vzduchu,“ ozrejmil Kudlička.

Ako ďalej uviedol, mimo týchto území je tolerancia nulová. „Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu pokuta až do výšky 800 eur, v blokovom alebo rozkaznom konaní do 650 eur,“ dodal.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie