Filip Chudý Hádzaná

Pohárový žreb Považskej Bystrici prial: Zistili sme novinky z kádra

Úvod novej sezóny sa považskobystrickým hádzanárov vydaril. Čo je nového v kádri a s kým budeme hrať o záverečný turnaj Final 4?

Ilustračný obrázok k článku Pohárový žreb Považskej Bystrici prial: Zistili sme novinky z kádra
Zdroj: TASR

Hádzanárska sezóna sa nám poriadne rozbehla. S výnimkou jedného domáceho stretnutia s Novými Zámkami (34:28) ju ale náš klub MŠK Považská Bystrica strávil na cestách. A zatiaľ sa mu darí, veď okrem prehry v Prešove nestratil ani bod, navyše v utorok sme si v Malackách po výhre 37:33 vybojovali aj postup do štvrťfinále Slovenského pohára. Po štvrtkovom žrebe už aj poznáme meno nášho najbližšieho pohárového súpera, keď 12. decembra doma privítame Nové Zámky. Hrá sa na jeden zápas, ktorého víťaz postúpi na záverečný turnaj Final 4, ktorý sa odohrá 16. a 17. marca 2019.

„So žrebom môžeme byť relatívne spokojní. Je to hrateľný súper, navyše nemusíme nikam cestovať. My sme si povedali, že sa chceme dostať do pohárového semifinále, ktoré sa bude hrať novým systémom Final 4 počas jedného víkendu. Takže tam určite chceme byť,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

Podľa jeho slov s úvodom sezóny vládne spokojnosť. „Splnili sme totiž náš cieľ, keď sme získali všade body okrem zápasu v Prešove. Podľa našich predstáv je aj rozloženie síl v hráčskom kádri, keď môžeme záťaž rozložiť na viacerých hráčov, tiež si skúšať rôzne varianty a ešte aj dať šancu mladíkom. Nie vždy je to síce ideálne, ale s tým treba pri ich veku počítať, no zároveň je dobré, že už zbierajú minúty. Keď prídu ťažší súperi, vtedy sa nám to môže vrátiť,“ konštatoval.

Od začiatku sezóny sa na zápasovej súpiske objavili z mladých nováčikov postupne Marián Maliar, Adam Lovíšek, Andrej Sloboda, Dávid Urík a Marcel Adamčík, nehovoriac o tom, že šancu dostali aj predtým menej vyťažení hráči. Už na tréningoch sa bojuje o miesto v zostave. „Tréningová skupina je početnejšia, čím aj tréningy dostávajú väčšie tempo, čo nám dáva viac možností. Je pozitívne, že všetci chcú byť na ihrisku, preto im postupne aj dávame šancu, aby sme si urobili o hráčoch obrázok,“ uviedol považskobystrický tréner, ktorý dúfa, že hráčom vydrží zdravie.

Minimálne v jednom prípade však tomu tak nebolo. Ako sme už informovali, na rozcvičke pred súbojom s Novými Zámkami si obnovil zranenie ramena brankár Martin Biel. „Bol na vyšetrení magnetickou rezonanciou, v pondelok ide na konzultácie k odborníkovi, kde sa dohodne ďalší postup liečby, ale vyzerá to na dlhšiu dobu nútenej absencie. Máme teraz stabilnú a osvedčenú dvojičku Kovačin, Dobroň. K nim sme pridali Marcela Adamčíka, ktorý trénuje v Stupave, aby sme ho videli v zápasovom zaťažení,“ vysvetlil Straka.

Jeho zverenci budú v poslednú septembrovú sobotu o 18:00 v domácom prostredí čeliť nováčikovi z Piešťan, ktorý dosahuje v úvode sezóny veľmi dobré výsledky. „Nováčik to je iba v úvodzovkách. Veď z ich základného kádra všetci extraligu hrali, navyše pred sezónou získali štyri zvučné posily. Celé im to stojí na brankárovi Melušovi a Polakovič chytil dobrú formu. K tomu majú v obrane Laha, na krídlach sú Szapu a Bočkay a celkovo celá základná zostava Piešťan je kvalitná. Ale my hráme doma, kde vytiahneme vlastné zbrane, s ktorými chceme vyhrať. Zároveň veríme, že po sérii vonkajších zápasov sa už aj naši fanúšikovia tešia na domáci duel, na ktorom si prajeme dobrú atmosféru,“ dodal.

Žreb štvrťfinále Slovenského pohára

  • Levoča – Prešov
  • Považská Bystrica – Nové Zámky
  • Bratislava – Šaľa
  • Hlohovec – Topoľčany

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie