Filip Chudý Rôzne

Podhradské more otvorilo svoje brány: Letná zábava ľudí na VIDEO a FOTO

Podhradské more pri Považskej Bystrici láka čoraz viac ľudí. Tých prilákala aj prvá veľká akcia v jeho areáli. Ako to tam vyzeralo?

Ilustračný obrázok k článku Podhradské more otvorilo svoje brány: Letná zábava ľudí na VIDEO a FOTO
42
Galéria

V Považskom Podhradí medzi kanálom Vážskej kaskády a Váhom v lokalite Prúdy vznikla oddychová lokalita na tamojšom jazere, ktorú nazvali Podhradské more. Ľudia sa tam chodili na vlastnú zodpovednosť kúpať, no od nedele pribudli ďalšie atrakcie v areáli. Vybudovalo sa tu totiž ihrisko na plážový volejbal a priestor na hranie tu majú aj deti. V tejto súvislosti Pozemkové spoločenstvo Prúdy (PSP) a občianske združenie Podhradské more pripravili na poslednú augustovú nedeľu akciu Deň otvorených brán na jazere v Považskom Podhradí, ktorá sa uskutočnila s pomocou Trenčianskeho samosprávneho kra­ja.

„Som rada, že počasie vyšlo, aj keď v sobotu zrazu hlásili hromobitie. Návšteva je podľa očakávania, čiže minimálne 300 ľudí, čo nám prezrádzajú naše záznamy. Som veľmi rada, že sme takúto akciu urobili, hoc aj na konci leta. Chceli sme každému ukázať, čo sme za tri mesiace dokázali vybudovať,“ povedala Jarmila Tabačková, predsedníčka PSP a OZ Podhradské more.

Pred vstupom do areálu parkovali desiatky áut, pričom ľudia sa počas dňa striedali, čiže návšteva bola zrejme ešte vyššia. „Najviac prišlo ľudí z Považskej Bystrice. Ale boli tu aj návštevníci z Bytče, Mikšovej atď., no a samozrejme aj od nás z Považského Podhradia,“ doplnila Tabačková. Počas podujatia hrala v areáli hudba, konali sa rôzne detské súťaže, hral sa plážový volejbal, resp. ľudia iba oddychovali priamo pri vode.

Už predtým sa tam chodili ľudia kúpavať, preto začali vyberať poplatok na vstup do areálu v hodnote 1–1,5 eura. „Začali sme púšťať na vstupné preto, aby sme si zarobili aspoň na údržbu. Pretože kosenie je veľmi náročné, veď ide o 16-tisíc metrov štvorcových trávy. Všetci, ktorí sem chodili, sa nás pýtali na jedno. ,Prečo nemáte bufet? My chceme pivo, sme smädní!ʽ Odpoveď je jednoduchá, slovenská legislatíva je taká…,“ uviedla predsedníčka PSP s tým, že prenajali postupne toalety a dali na miesto aj studňu.

Podhradské more pri Považskej: Ako to na ňom vyzerá?
1
Galéria

Ako ďalej uviedla, majú rozbor vody od ichtyológa, keďže plánujú na mieste aj športový rybolov, ktorý hovorí že voda je výborná. Čo sa týka kúpania, to je zatiaľ na vlastnú zodpovednosť. „Ak bude dobré počasie, ľudia sa tu môžu úplne v pohode kúpať do polovice septembra, keďže máme teplú vodu,“ doplnila Tabačková.

Podhradské more: Deň otvorených brán na jazere v Považskom Podhradí
42
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Prázdniny vo finiši: Rozlúčka v Považskej vo veľkom štýle!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie