Filip Chudý Šport Iné športy

Poctivá práca sa vypláca: Skromná Nikoleta Trníková (17) zožala ocenenia

Plavkyňa Nikoleta Trníková z považskobystrického klubu dosiahla v roku 2019 množstvo úspechov, preto si zaslúžene prevzala výročné ceny.

Ilustračný obrázok k článku Poctivá práca sa vypláca: Skromná Nikoleta Trníková (17) zožala ocenenia
Foto: Martin Vaňo / Zdroj: Slovenská plavecká federácia

Na slávnostnom galavečere v Bratislave vyhlásila Slovenská plavecká federácia svojich najúspešnejších športovcov za rok 2019. Najlepšími bazénovými plavcami Slovenska za minulý rok sa stali Andrea Podmaníková z Piraňa Sport Club Topoľčany a Richard Nagy z ŠK Dukla Banská Bystrica.

Na druhom mieste medzi ženami skončila Nikoleta Trníková z Považskobys­trického plaveckého oddielu (PBPO) a členka Národného športového centra. Stále len 17-ročná Považskobystričanka navyše získala suverénne ocenenie najúspešnejšej juniorky roka. „Je to v každodennom poctivom tréningu,“ skromne a jasne vysvetlila, kvôli čomu také úspechy dosiahla.

Za ňu totiž najlepšie hovoria výsledky. Ako uvádza klubová stránka PBPO, rok 2019 bol pre zverenku trénera Karela Procházku veľmi úspešný. „Svedčí o tom šesť vylepšených seniorských rekordov v 50-metrovom bazéne v disciplínach 200 m prsia a 400 m polové preteky, 22 juniorských rekordov v disciplínach 100 m a 200 m prsia, 200 m a 400 m polohové preteky v 50 i 25-metrovom bazéne. Nikoleta osemkrát zaplávala B-limit na OH do Tokia 2020 v disciplíne 200 m prsia,“ uvádza sa vo výpise jej minuloročných výsledkov.

O tom, že celý rok plávala veľmi dobre a svoju formu dokázala vždy vygradovať na vrcholných podujatiach svedčí aj to, že na juniorských majstrovstvách Európy v Kazani (júl 2019) plávala jedno finále (7. miesto na 400 m polohové preteky) a dve ďalšie semifinále (9. miesto 200 m prsia a 13. miesto 200 m polové preteky). Na juniorských majstrovstvách sveta v Budapešti (august 2019) korunovala svoju juniorskú kariéru a ukončila štvorročnú prípravu v tejto kategórii prienikom do svetovej špičky. V disciplíne 200 m prsia sa prebojovala do finále, v ktorom skončila siedma. Zároveň pomohla slovenským dievčatám v rámci štafety 4×100 m polohové preteky postúpiť do finále.

Úspešnú sezónu ukončila na seniorským majstrovstvách Európy v Glasgowe v krátkom bazéne (december 2019), kde najlepšie skončila na 13. mieste vo svojej obľúbenej disciplíne 200 m prsia. „Za zmienku stojí aj jej prekonanie 20-ročného rekordu Martiny Moravcovej v disciplíne 400 m polohové preteky, zaradenie do juniorského olympijského tímu a seniorského reprezentačného tímu plavcov,“ doplnil PBPO.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto Nikoleta Trníková hovorila na jar, keď prekonala rekord Martiny Moravcovej a úspešne rozbehla rok 2019.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie