Filip Chudý Kultúra

Pocta legendárnemu Karolovi Duchoňovi: Výber akcií z Považskej prináša viac

V našom meste sa počas nového týždňa nemusí nudiť nikto. Pripravili sme pre vás výber pútavých podujatí, ktoré môžete navštíviť.

Ilustračný obrázok k článku Pocta legendárnemu Karolovi Duchoňovi: Výber akcií z Považskej prináša viac
Zdroj: TASR

Dolittle

3. februára o 16:00, kino Mier

Doktor Dolittle bol tak výnimočný, že ho menovali osobným lekárom anglickej kráľovnej Viktórie. Avšak to je už minulosť. Pred pár rokmi ovdovel a od tej doby sa utiahol do ústrania, za múry svojho kedysi veľkolepého sídla, obklopený svojimi zvieracími priateľmi, s ktorými si rozumie najlepšie. Americký film.

Joker

3. februára o 18:30, kino Mier

Skrachovaný komediant Arthur Fleck sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom. Americká dráma.

Morta Shuppoplex v Retre

6. februára o 20:00, Retro ( Music & Coffee )

V rámci podujatia Slovenská krčma sa sukutoční na koncert kapely Morta Shuppoplex. Vstup je zdarma.

Hádzaná: Považská Bystrica – Šaľa

7. februára o 18:00, športová hala

V základnej časti obsadila Považská Bystrica druhé miesto len s dvojbodovou stratou na Prešov. V nadstavbovej časti ho teda môže predbehnúť. O to bude viac duel proti Šali dôležitý, pričom sa hrá netradične už v piatok.

Uvedenie knihy Veľký román s autorom Petrom Gärtnerom

7. februára o 18:00, KC Cooltajner

Beseda a čítanie z novej knihy Veľký román autora Petra Gärtnera sa uskutoční v piatok. Podujatím bude sprevádzať moderátorka Anna Jančová, akcie sa zúčastní aj vydavateľka knihy Zuzana Dušičková.

Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn

7. februára o 18:30, kino Mier

Počuli ste ten vtip o policajtovi, vtáčatku, psychoške a mafiánskej princeznej? Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Americký akčný film.

Wings of Rock

7. februára o 20:00, Umelci B2 Klub

Skupina Wings of Rock je ex Quo Machine a teraz budú vystupovať.

Futbal: Považská Bystrica – Martin

8. februára o 11:00, umelá tráva

Štvrté prípravné stretnutie mužov Považskej Bystrice v rámci zimnej prípravy. Privítame tentoraz Martin.

Futbal: Považská Bystrica – Oravský Podzámok

8. februára o 13:00, umelá tráva

Po mužoch vybehnú na prípravné stretnutie aj ženy Považskej Bystrice, keď privítajú Oravský Podzámok.

Sviňa

8. a 9. februára o 18:30, kino Mier

Krajinku kdesi pod horami ovládajú vysokopostavení zločinci, ľudia prepojení s politikou, mafiou, ale aj s políciou, súdmi a veľkými kšeftami. Slovenský triler.

The Duchon´s

8. februára o 19:00, športová hala

Pocta legendárnemu slovenskému spevákovi. Hudobno-tanečná divadelná šou, kde zaznejú nesmrteľné hity interpretované Karolom Duchoňom v novom šate, v podaní špičkových mladých slovenských umelcov na čele s Patrikom Vyskočilom, v aranžmánoch Antona Popoviča. V réžii a choreografii Jána Ďurovčíka.

Super maznáčikovia

9. februára o 16:00, kino Mier

Túlavý pes Roger je rebel, ktorý pomôže každému, kto je v núdzi. Aj tým, že občas uchmatne jedlo rozmaznaným domácim maznáčikom. Robo City je totiž široko ďaleko to najmodernejšie mesto, aké si viete predstaviť. Jeho obyvatelia si žijú šťastne, pretože takmer všetko obstarávajú roboti. Lenže bezstarostné dni práve končia. Animovaná rozprávka.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Najnovšia kolekcia žánrovo rôznorodých fotografií od dvanástich autorov, členov fotoklubu Fénix. Výstava potrvá už len do 5. februára a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Výlet do sveta fantázie

Kino Mier

Výstava maľby a skla Petrolenelly Vlhovej a Zuzany Doktorovej Zajacovej.. Výstava potrvá do 21. februára 2020. Pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h, v stredu až do 18.00 h a počas prevádzky PX Centra.

Beáta Kočner Bencová / Za všetkým hľadaj ženu

MG art galéria

Výstava Beáty Kočnerovej Bencovej s názvom Za všetkým hľadaj ženu potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 28. februára. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00. Vernisáž výstavy túto stredu.

Ženy v národno-emancipačnom hnutí 19. storočia a štúrovci

Vlastivedné múzeum

Pozrime sa na štúrovské obdobie 19. storočia zo ženskej perspektívy! Okrem informačne bohatých banerov si návštevníci môžu pozrieť ukážky z historického fondu vlastivedného múzea, modely dobových kostýmov a ďalšie artefakty ilustrujúce ženský svet z konca 19. storočia. Výstava bude pre verejnosť sprístupnená v pracovných dňoch od 7.00 – 15.00 h, posledný vstup je o 14:30 hodine. Výstava začína 31. januára a potrvá do 31. marca.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zábery z otvorenia výstavy Ženy v národno-emancipačnom hnutí 19. storočia a štúrovci.

FOTO z výstavy vo Vlastivednom múzeu v Považskej Bystrici
6
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie