Filip Chudý Rôzne

Po Považskej a okolí premávajú nové autobusy: Čo ponúkajú cestujúcim? FOTO

Prevádzkovateľ prímestskej autobusovej dopravy v Považskej Bystrici a okolí obnovil svoj vozový park. Kam budú jazdiť nové vozidlá?

Ilustračný obrázok k článku Po Považskej a okolí premávajú nové autobusy: Čo ponúkajú cestujúcim? FOTO
6
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

V rámci plánovanej obnovy vozidlového parku prímestskej autobusovej dopravy spoločnosť SAD Trenčín dala najnovšie do prevádzky 15 nových autobusov. Ide o vozidlá Iveco Crossway, sedem je klasických, zvyšných osem nízkopodlažných. Tieto autobusy nasadili na tie najvyťaženejšie linky v regióne Trenčín, Považská Bystrica, Púchov, Ilava, Nové Mesto nad Váhom a Myjava, pričom budú v nepretržitej prevádzke sedem dní v týždni. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Ivana Strelcová.

Ako ďalej uviedla, tieto autobusy nahrádzajú staršie typy, ktoré sú už technicky, ale aj morálne zastaralé. „Zabezpečujú vyšší komfort prepravy modernou klimatizáciou s vykurovaním. Z bezpečnostného hľadiska autobusy poskytujú vyššiu bezpečnosť, či už svojou konštrukciou oproti starším typom, ale hlavne priamo, a to aktívne bezpečnostnými pásmi na každom sedadle pre cestujúcich. Okrem ekologických a bezpečnostných opatrení, sú nové autobusy vybavené wifi pripojením,“ uviedla Strelcová s tým, že wifi pripojenie je k dispozícií už v 75 z 267 pr­ímestských autobusov.

„Prevádzka Považská Bystrica a Púchov má dokopy 58 autobusov. V súčasnosti už jazdia na linkách v oblasti výhradne nové vozidlá Crossway rôznych typov. V minuloročnej dodávke autobusov, ktorá obsahovala obdobné vozidlá, ako sú dodávané teraz, išiel väčší počet práve do týchto prevádzkarní. Tentoraz prichádzajú tri nové vozy. A to jeden, ktorý bude nasadzovaný na linku Považská Bystrica – Trenčín, no a tiež dve nízkopodlažné vozidlá. Jedno z nich bude pre oblasť Marikovej a druhé ide do Púchova,“ prezradila hovorkyňa SAD Trenčín.

Tieto nové vozidlá budú podľa jej slov používané v oblasti ako takej, ale nebudú stále na rovnakej trase, čiže nebudú robiť tzv. garantované spoje, že vždy by bol na rovnakej linke v rovnakom čase nasadzovaný rovnaký autobus.

Všetky nové autobusy sú vybavené informačným systémom pre označenie smeru a to na prednej aj bočnej strane vozidla, čo slúži ako informácia pre nastupujúcich. „Všetky sú prvýkrát vybavené širokouhlými informačnými obrazovkami, na ktorých sa jedna časť využíva na dopravné informácie o najbližších zastávkach a čase dojazdu a druhá slúži pre informovanosť cestujúcich o ostatných službách,“ doplnila Strelcová s tým, že autobusy sú vybavené najmodernejšími motormi EURO 6, vďaka ktorým sa podstatne znižujú emisie.

Nové prímestské autobusy aj v Považskej a okolí: Ako vyzerajú?
6
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Šesťdňová pobláznila Považskú: Pozrite na FOTO, ako sa tu súťažilo pred 40 rokmi

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie