Filip Chudý Hádzaná

Po karanténe sú späť! Hádzanárov MŠK Považská Bystrica čaká hneď šláger kola

Ťažké obdobie už prekonali a hlásia návrat na scénu. Považskobystrickí hádzanári už trénujú. Pred stretnutím ich čakajú ešte testy.

Ilustračný obrázok k článku Po karanténe sú späť! Hádzanárov MŠK Považská Bystrica čaká hneď šláger kola
9
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa takmer po mesiaci vrátia do zápasového diania. Naposledy hrali doma 26. septembra proti ŠKP Bratislava (27:23). Následne mali nastúpiť na pôde Košice Crows, ale zápas bol na poslednú chvíľu zrušený kvôli pozitívnemu testu na koronavírus v radoch Tatrana Prešov. A to preto, že ten hral predtým práve s Košicami, čiže prišlo ku kontaktu. Považskobystričania sa tak museli otočiť na ceste a vrátiť späť.

Testovanie

Následne sa zistil výskyt koronavírusu aj v tíme MŠK. Ako vtedy o tom informoval manažér klubu Peter Valášek, pozitívny bol tréner Václav Straka, člen realizačného tímu a 11 hráčov z 19. Odložili sa preto tiež zápasy proti Topoľčanom a Hlohovcu.

Najbližší duel MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa v sobotu 24. októbra sa však už odohrá, ale bude bez divákov. Povedal to pre oficiálny portál Slovenského zväzu hádzanej (SZH) riaditeľ súťaží Peter Brunovský.

Hádzanári MŠK sa vrátili do tréningového procesu, pričom aj oni sa musia riadiť manuálom, čiže ich čaká testovanie pred zápasmi. „Test by nemal byť starší ako 48 hodín. Na stretnutí sa môže zúčastniť iba hráč a člen realizačného tímu len s negatívnym výsledkom,“ ozrejmil riaditeľ súťaží SZH.

Zápasy po prestávke

Mužská Slovnaft handball extraliga bude po minulotýždňovej pauze opäť pokračovať cez víkend zápasmi nekompletného 8. kola. „V extralige sa v 8. kole budú hrať tri súboje Tatran Prešov – Slovan Modra, MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa a Košice Crows – HK Agro Topoľčany. Dve stretnutia HK Košice – MHC Štart Nové Zámky a ŠKP Bratislava – HC Sporta Hlohovec, ktoré sa mali hrať v sobotu 24. októbra, ŠTK SZH na základe karanténnych opatrení v súvislosti s COVID-19 odložila,“ uviedol Brunovský s tým, že odložili aj jediný na víkend plánovaný súboj ženskej MOL ligy medzi ŠŠK Prešov a HC DAC Dunajská Streda.

Mužská i ženská najvyššia súťaž v hádzanej dostali po sprísnení protipandemických opatrení a zákaze hromadných podujatí výnimku a môžu pokračovať, rovnako ako elitné súťaže v ďalších štyroch športových odvetviach. Napriek tomu sa uplynulý víkend hádzanárske ligy nehrali, pretože SZH potreboval doriešiť a upresniť si niektoré otázky v súvislosti s novými opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR. Zväz odložil tohtotýždňové zápasy štvrťfinále Slovenského pohára žien, keďže výnimka pre organizovanie duelov patrí len pre najvyššiu súťaž.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie