Filip Chudý Krimi

Pavol (33) z Beluše mal zneužiť maloletých chlapcov: Súd mu uložil tento trest

Považskobystrický okresný súd bol dejiskom pojednávania, na ktorom sa rozhodovalo o obžalovanom, ktorý mal zneužiť chlapcov. Ako dopadol?

Ilustračný obrázok k článku Pavol (33) z Beluše mal zneužiť maloletých chlapcov: Súd mu uložil tento trest
Zdroj: TASR

Na Okresnom súde v Považskej Bystrici sa konalo pojednávanie s futbalovým trénerom z Beluše Pavlom (33). „Obžalovaný bol uznaný za vinného zo zločinu sexuálneho zneužívania, ktorý spáchal na troch maloletých chlapcoch. Senát Okresného súdu Považská Bystrica uložil obžalovanému nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní 5 rokov so zaradením na výkon trestu do ústavu s minimálnym stupňom stráženia,“ povedal hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

„Obžalovaný na hlavnom pojednávaní urobil vyhlásenie, že nepopiera spáchanie skutkov uvedených v obžalobe, súd toto vyhlásenie prijal a následne bolo vykonávané už len dokazovanie potrebné pre rozhodnutie o treste a ochrannom liečení,“ uviedol hovorca súdu.

Ten ďalej prezradil, že podľa znalca obžalovaný v období spáchania skutkov trpel sexuálnou deviáciou, preto súd obžalovanému uložil ochranné sexuologické liečenie.

K spáchaniu skutkov došlo podľa slov Tarabusa v rodinnom dome, v ktorom obžalovaný žil, v jeho vozidle a na futbalovom štadióne v Českej republike počas futbalového zápasu. „Prokurátorka sa vzdala práva podať odvolanie proti rozsudku. Obžalovaný si ponechal lehotu na rozmyslenie, či sa odvolá,“ dodal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie