Rôzne

Považskobystrický paradox: MHD deťom sľubovali zadarmo, teraz nedali ani spoje

Podľa sľubov mala byť MHD v Považskej Bystrici na Deň detí zadarmo. Lenže počas reštartu školského roka sa na čosi zabudlo…

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrický paradox: MHD deťom sľubovali zadarmo, teraz nedali ani spoje
Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme vás už informovali, do považskobystrických základných škôl malo v pondelok 1. júna v rámci reštartu školského roka nastúpiť podľa prejaveného záujmu 1345 žiakov. Do materských škôl bolo prihlásených 673 škôlkarov. Dokopy teda 2018 detí.

Na reštart školského roka zareagovali viacerí dopravcovia v spolupráci so samosprávami po celom Slovensku, keď od tohto dátumu prešli z prázdninového na klasický režim premávania verejnej dopravy. Zareagoval tak aj SAD Trenčín, preto aj naša prímestská autobusová doprava (modré autobusy) od 1. júna 2020 premáva v štandardnom režime pracovných dní, respektíve v režime školského vyučovania.

Len ako cez prázdniny

Mestská dopravná spoločnosť (34 % akcií vlastní mesto), ktorá v Považskej Bystrici prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu, 7. mája informovala, že od 11. mája 2020 premáva MHD Považská Bystrica počas pracovných dní v režime ako cez prázdniny. Dovtedy boli spoje počas pracovných dní vedené ako v sobotu.

Nenájdete tam však žiadnu informáciu o tom, že by od reštartu školského roka opäť začali premávať autobusy považskobystrickej MHD podľa normálneho režimu, aký je počas vyučovania. Alebo minimálne to, či opäť začnú premávať aspoň školské linky A (51) a B (52). Pričom sa v tomto smere začali aj množiť otázky Považskobystri­čanov, prevažne rodičov.

Bez ohlasu

Preto sme už vo štvrtok 28. mája zaslali MDS otázky, či od pondelka 1. júna prechádzajú na klasický režim, resp. či nastane nejaká zmena. Keďže odpoveď v stanovenom čase neprišla, napísali sme MDS ešte aj 1. júna. Ani druhýkrát však žiadna odpoveď v stanovenom termíne nedorazila, a to ani do vydania článku. Pričom informácia o prípadnej zmene režimu MHD v Považskej Bystrici na školský sa v čase vydania článku (pondelok podvečer) stále nedala nájsť ani na stránke MDS.

Len vo facebookovej skupine Doprava v Považskej sa v sobotu 30. mája objavila informácia od jej administrátora, že „MHD zatiaľ premáva ako cez prázdniny v zmysle poslednej zmeny, aj keď už začne školské vyučovanie… Takže školské linky nepôjdu… Info z MDS,“ znie status.

A to mala byť zadarmo

A keďže máme Deň detí, pripomeňme si, že na konci mája 2017 MDS pri predstavovaní nových autobusov vtedy oznámila, že počas každého roka budú tri akcie, keď bude MHD v našom meste zadarmo. Na Deň Zeme, na Deň detí (len pre deti a študentov) a počas Európskeho týždňa mobility.

Kým počas ETM odvtedy vždy MHD zadarmo aj bola (padalo to na piatok počas jarmoku), na Deň Zeme pre zmenu nebola ani raz. Na Deň detí sa konala len v rokoch 2017 a 2018.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie