Šport Iné športy

Partia bojovníkov to dokázala: Považská Bystrica postúpila do finále, VIDEO

Hokejbalisti Považskej Bystrice sa premiérovo prebojovali do extraligového finále. Kde na nich čakajú Záhoráci zo Skalice.

Ilustračný obrázok k článku Partia bojovníkov to dokázala: Považská Bystrica postúpila do finále, VIDEO
Zdroj: YouTube.com

Hokejbalisti Skalice a Považskej Bystrice postúpili do finále Slovenskej hokejbalovej extraligy (SHbE) mužov. V semifinálovej sérii vyradil víťaz základnej časti zo Skalice obhajcu titulu z Vrútok 3:0. Rovnako 3:0 na zápasy zdolala Považská Bystrica hokejbalistov Martina. Prvé zápasy finále sú na programe na budúci víkend 11. a 12. mája, hrá sa na tri víťazstvá.

„Hoci o tom výsledok nehovorí, bol to ťažký zápas, v ktorom rozhodovali maličkosti. Prvá tretina síce nebola podľa našich predstáv, ale potom to už bolo lepšie. Upokojil nás hlavne tretí gól. Klobúk dole pred chlapcami, sme radi, že sa nám podaril takýto úspech a postúpili sme do finále,“ povedal pre klubovú televíziu tréner HBK PROTEF Považská Bystrica Simon Teska.

Ako ďalej pre HBK PROTEF TV uviedol, séria bola veľmi ťažká, keďže podľa neho nikto nemôže pochybovať o kvalitách Martina. „Je to špičkový tím, ktorý nás potrápil. A hoci sme sériu vyhrali 3:0, mohlo to dopadnúť aj úplne naopak. Bola to ťažká séria z fyzickej aj psychickej stránky, ale zvládli sme to, za čo sme vďační,“ doplnil.

Taktika Považskobystričanov bola od začiatku dostať súpera pod tlak napádaním. „Chceli sme tvoriť hru, čo nám síce v úvode nevychádzalo, ale potom sme prebrali iniciatívu. A hoci boli chvíle, keď bol Martin lepší, dobre sme bránili. Treba dať pred chlapcami klobúk dole, lebo poraziť Martin už v troch zápasoch, to svedčí o ich kvalite,“ dodal Teska pre klubovú TV.

Semifinále:

Kometa Vrútky – Hokejmarket Skalica 2:3 (1:0, 1:1, 0:2) Góly: 7. Hlaváč, 18. Brveník, – 29. Božik, 41. Salajka, 42. Smetana /konečný výsledok série: 0:3, Skalica postúpila do finále/

PROTEF Považská Bystrica – ŠKB Martin 5:1 (1:0, 1:1, 3:0) Góly: 14. Linet 21. Demáček, 37. Oravec, 38. L. Ďurkech, 42. Kukučka – 20. Fodrek /konečný výsledok série: 3:0, P. Bystrica postúpila do finále/

Záznam zápasu

Zdroj: YouTube.com

Rozhovory po treťom zápase v podaní klubovej TV

Zdroj: YouTube.com

Termíny finále:

  • 11. mája o 13.00 h: Hokejmarket Skalica – PROTEF Považská Bystrica
  • 12. mája o 13.00 h: Hokejmarket Skalica – PROTEF Považská Bystrica
  • 18. mája o 13.00 h: PROTEF Považská Bystrica – Hokejmarket Skalica
  • prípadný 4. zápas – 19. mája o 13.00 h: PROTEF Považská Bystrica – Hokejmarket Skalica
  • prípadný 5. zápas – 25. mája o 13.00 h: Hokejmarket Skalica – PROTEF Považská Bystrica

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie