Filip Chudý Šport Iné športy

Panterov posilnili hráči s považskobystrickým srdcom: Medzi nimi aj zvučné mená

Aj keď si ešte užívame posledné letné dni, hokejová sezóna už otvára svoje brány. V Považskej Bystrici si stanovili jasné ciele.

Ilustračný obrázok k článku Panterov posilnili hráči s považskobystrickým srdcom: Medzi nimi aj zvučné mená
Zdroj: Dnes24.sk

Hokejisti HK 95 Považská Bystrica odštartovali novú sezónu prvej hokejovej ligy nešťastnou prehrou 2:3 po predĺžení na ľade nováčika z Humenného. To však nič nemení na tom, že ich jednoznačným cieľom je dostať sa aj v tretej sezóne za sebou do play-off. „To je základ, čo bude ďalej, to sa potom uvidí,“ povedal klubový manažér Ján Zlocha st. Ako sme už informovali, tím trénerskej dvojice Miroslav Nemček – Juraj Firit posilnil brankár Erik Kompas, no to nie je všetko.

„Vrátili sa k nám naši odchovanci ako Juraj a Lukáš Ďurkechovci. V úvode sezóny nám pomôže aj ďalší náš odchovanec Erik Bednár. Udržali sme si zo skúsených hráčov Martina Leška, Jaroslava Niníka, Mariána Koledu a tiež všetkých našich odchovancov, čo za nás v minulej sezóne pravidelne hrávali,“ prezradil manažér HK 95 s tým, že nás posilnil aj skúsený Milan Drevenák, hoci ten má za nás nastúpiť až v druhom kole.

Spolupráca s Duklou Trenčín do nášho kádra priviala aj Adama Špankoviča a Filipa Husára. „Špankovič bude u nás hrávať pravidelne za predpokladu, že sa Trenčínu nezraní veľa hráčov, v tom prípade by sa vrátil tam. Husár je ešte junior, ktorého Trenčín plánuje postupne zabudovať do kádra,“ ozrejmil Zlocha st. V Humennom za nás z nových tvárí nastúpili aj Patrik Augustín, Ukrajinec Vladislav Kucevyč (obaja na hosťovanie z Púchova) a Dominik Trška, ktorý prišiel z Nových Zámkov.

„Káder máme už pre túto chvíľu kompletný, zmeny teraz neplánujeme. Všetko sa bude odvíjať od vstupu do sezóny, až potom by sme prípadne reagovali. Sila kádra je približne rovnaká, aká aj bola na konci minulej sezóny. Dokonca si myslím, že keď sa chalani zohrajú, bude to ešte lepšie,“ doplnil manažér našich hokejistov.

Podľa neho máme na úvod nového ročníka veľmi ťažké vyžrebovanie. „Začíname v Humennom a Skalici. Prvý domáci zápas máme proti Martinu, ktorý má najvyššie ambície a potom ideme do Michaloviec. Bolo by výborné, ak by sme uchmatli na úvod sezóny nejaké body, ale ružové okuliare si nedávame. No urobíme všetko preto, aby vstup do sezóny bol vydarený,“ dodal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie