Rôzne

Ovce a kozy priamo v centre mesta: Ďalšia vydarená akcia ovčiarov

Aj tohtoročný apríl priniesol obyvateľom Považskej Bystrice nevšedný zážitok. Kto sa v piatok išiel prejsť do mesta, ten sa trochu musel cítiť ako na salaši. Priamo pred mestským úradom sa totiž pásli ovce a kozy.

Ilustračný obrázok k článku Ovce a kozy priamo v centre mesta: Ďalšia vydarená akcia ovčiarov
Zdroj: Dnes24.sk

Ak dnes niekto prvýkrát zavítal do Považskej Bystrice, pričom si šiel pozrieť centrum mesta, ten musel byť veľmi prekvapený, kde sa to ocitol. Vidieť totiž pasúce sa ovce a kozy priamo pred mestským úradom, tým sa nemôže pochváliť len tak hocijaké mesto. Mierne prekvapení možno zostali aj niektorí obyvatelia Považskej Bystrice, ale väčšina z nich nie. Tí si už totiž zvykli na vydarenú akciu Zo salaša do mesta, ktorá tento rok napísala už svoje siedme pokračovanie.

Účastníci chcú viac

„Ľudia nás už sami pristavujú v meste a pýtajú sa, že kedy budeme variť tie guláše… Táto akcia má vždy úspech, pretože ľudia majú o ňu záujem a predá sa vždy všetko, čo sa ponúka. A niektorí sa pýtajú, že prečo sme nenavarili viac…,“ povedala nám na úvod riaditeľka Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a zároveň organizátorka podujatia Daniela Janíčková.

Salaše z okolia

„Aj dnes tu bolo veľmi veľa návštevníkov. Už ako sme začali stavať stánky sa pri nás ľudia pristavovali a už si chceli kupovať. Svoje stánky mali otvorené okolité salaše. Zastúpenie mala Slopná, Pružina, Udiča, Orlové, Praznov a aj Papradno,“ povedala nám organizátorka podujatia.

Najviac išla bryndza

„K dispozícii boli rôzne výrobky z ovčieho mlieka, či už čerstvý ovčí syr, parenice, oštiepky, uzlíky, nite, jogurty, žinčica, bryndza, na ktorú sa najviac pýtajú, lebo je to najaktuálnejšie. Tiež sme varili jahňacie na srbský spôsob, boršč, halušky, guláš z ovčieho a jahňacieho mäsa,“ informovala nás Daniela Janíčková.

Mysleli aj na deti

„Hlavne kvôli deťom sme priniesli aj živé ovce a kozy, aby si ich mohli pozrieť. A tiež bola ukážka strihania oviec,“ povedala nám riaditeľka Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory. A malé deti ovce a kozy evidentne zaujali, keďže ich nielenže obdivovali zrakom, ale niektoré ich aj chceli kŕmiť.

Môže vás zaujímať:

Môžeme sa tešiť, ďalší víkend je už pred nami: Lákadlá v Považskej Bystrici, ktoré vám spríjemnia voľné dni

Foto: ilustračné

Zo salaša do mesta
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie