Futbal

Oslávime storočnicu postupom? Považská Bystrica získala zvučné posily

Nová futbalová sezóna štartuje. Považskobystrický klub sa počas prestávky výrazne posilnil. Aké zmeny nastali?

Ilustračný obrázok k článku Oslávime storočnicu postupom? Považská Bystrica získala zvučné posily
13
Galéria
Zdroj: Vladimír Pyxel Domen

Po minulej nedokončenej sezóne, ktorú sa regionálne futbalové zväzy rozhodli ukončiť predčasne, štartuje počas víkendu nový ligový ročník. Futbalisti MŠK Považská Bystrica sa opäť predstavia v tretej lige západ. Za prvým zápasom vycestujú v sobotu 8. augusta do Kalnej nad Hronom, ktorá bola v tabuľke posledná. Prvý domáci zápas ich čaká v treťom kole proti Novým Zámkom.

Boj o postup

K storočnici považskobystrického futbalu (nie klubu, ako sa niekde uvádza), sa očakáva postup do druhej ligy. Pričom najväčším (a možno i jediným) súperom by mal byť Spartak Myjava.

Ten po 16. kole predchádzajúcej sezóny súťaži jasne kraľoval, keď´mať už deväťbodový náskok. Na považskobystrické šťastie sa však teraz začína od nuly. Konkurencia v boji o postup by mala byť užšia, keďže Gabčíkovo sa do súťaže neprihlásilo. Navyše treba spomenúť, že mnohé kluby ani nemajú reálny záujem postúpiť, keďže v druhej lige by museli spĺňať viaceré podmienky Slovenského futbalového zväzu na účasť.

Zvučné posily

MŠK opäť realizovalo značné investície do kádra a posilnili nás zvučné mená. Z Nitry prišiel skúsený 38-ročný brankár Martin Kuciak, ktorý v najvyššej slovenskej súťaži odchytal 245 zápasov. Pôsobil aj v Česku, pričom bol v majstrovskom tíme Slavie Praha v roku 2019. Ďalším odchovancom Žiliny v považskobys­trickej kabíne, ktorí v nej hrajú prím, je 26-ročný obranca Dušan Kucharčík. V minulej sezóne bol kapitánom druholigového Liptovského Mikuláša, ale teraz uprednostnil ponuku od nášho treťoligistu.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Góly sa budú očakávať od Róberta Demjana, ktorý sa v roku 2013 stal kráľom strelcov, najlepším útočníkom a dokonca aj hráčom sezóny v poľskej Ekstraklase. Skúsený 37-ročný zakončovateľ prestúpil z Třinca. Zaujímavosťou je, že pred dvoma rokmi odišiel z Borčíc, ktorých treťoligovú licenciu vtedy Považská Bystrica získala. Čiže po určitom čase sa „vracia“ a v kádri našiel aj niektoré známe tváre z borčického obdobia.

Ďalšie zmeny

Hoci sa dlho spomínal aj príchod žilinského brankára Olivera Semana, miesto dvojky zaujme náš 20-ročný odchovanec Erik Filípek, ktorý prišiel na ročné hosťovanie z Púchova. Zároveň sa jarné hosťovanie zmenilo na prestup v prípade 20-ročného Petra Šútoríka z Nitry, ktorý v minulosti hrával za považskobystrickú mládež. V kádri pokračuje aj ďalšia jarná posila, 31-ročný stredopoliar Marek Svorada, ktorého hosťovanie z Lednických Rovní sa predĺžilo o ďalší rok.

Práve k sklárom prestúpil Jakub Zavadzan, ktorý u nich hosťoval už na jar. V klube ďalej nepokračujú brankári Adrián Knurovský (Trebišov) a Matej Vozár. Jakub Valient a Martin Baránek budú hosťovať v Prečíne. Adam Gáborík v Beluši.

Káder MŠK Považská Bystrica

Brankári: Martin Kuciak, Erik Filípek
Obrancovia: Roman Častulín, Lukáš Mravec, Róbert Petruš, Marián Vala, Dušan Kucharčík, Matej Zavadzan
Stredopoliari: Mário Boris, Jakub Borovička, Jozef Čičut, Sebastián Čiernik, Branislav Gamboš, Marek Svorada, Peter Šútorík
Útočníci: Marek Gajdošík, Lukáš Slávik, Marek Zuziak, Róbert Demjan

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie