Filip Chudý Hádzaná

Olympijský víťaz vyzdvihol Považskú: Prečo sa nášmu tímu ospravedlňoval? FOTO

V šlágri kola podali naši hádzanári proti veľkému favoritovi sympatický výkon, čo vyzdvihol aj súper. Prečo skoro neprišlo k pozápasovému podávaniu rúk?

Ilustračný obrázok k článku Olympijský víťaz vyzdvihol Považskú: Prečo sa nášmu tímu ospravedlňoval? FOTO
15
Galéria

V predohrávke 10. kola Slovnaft Handball Extraligy privítala MŠK Považská Bystrica úradujúceho majstra Tatran Prešov. Na súboj nastupovala v dobrej nálade, veď iba tri dni predtým zvíťazila na pôde vicemajstra zo Šale (25:23). Práve Prešov bol jediný súper, ktorý nás v tejto sezóne dokázal poraziť, keď sme na východe Slovenska v rámci prvého kola prehrali 28:35. To bol zároveň jediný duel našej ligy, v ktorom prešovský líder tabuľky nevyhral aspoň o 10 gólov. Ale už je na svete aj druhý, keďže sme doma favoritovi súťaže podľahli „len“ 24:30.

„Súperovi blahoželáme k zaslúženej výhre. Ak chceme poraziť Prešov, musíme mať vysokú úspešnosť streľby, zásahy brankárov a ešte aj trochu šťastie. Teraz sme zaostali hlavne v koncovke, pričom rozhodol úsek na rozhraní polčasov, keď nám súper ušiel. Deficit máme aj vo fyzických parametroch, navyše sme prišli o zraneného Chudobu a fit neboli ani Macháč s Pupíkom, čo bolo cítiť. No teší ma, že chalani to nezabalili ani za týchto okolností a odohrali celkom dobrý zápas,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

Pritom zápas mohol byť úplne iný, ak by Považskobystričania dokázali premeniť v prvom polčase šesť čistých gólových šancí, keď naši hráči čelili vo výhodnej streleckej pozícii len brankárovi. Po zmene strán sme zahodili tri takého jasné príležitosti. „To je rozdiel oproti súbojom so slabšími súpermi. Tí nás za toto nepotrestajú, no Prešov to dokáže, čo nás potom stojí lepší výsledok,“ komentoval Straka. Jeho náprotivok Slavko Goluža, ktorý s Chorvátskom vyhral dvakrát olympijské zlato ako hráč (1996, 2004) a ako tréner má bronz (2012), si stretnutie pochvaľoval. „Bolo by prospešné pre všetkých, ak by takýchto zápasov, ako sme hrali proti Považskej Bystrici, bolo v slovenskej lige čo najviac,“ uviedol.

Podľa jeho slov to bol kvalitný zápas, do ktorého dobre vstúpili a neskôr si vypracovali rozhodujúci náskok. „Lenže potom sme namiesto toho, aby sme zápas pri našej presilovke a veľkom náskoku doklepli, tak sme mali horší záver. Ale mám radosť z toho, že aj v slovenskej lige sa dá odohrať takýto kvalitný zápas s dobrým súperom a dobrej atmosfére. Naši hráči musia ale práve v takýchto dueloch lepšie reagovať. Súperovi ďakujeme za korektnú a férovú hru, pričom sa ospravedlňujeme domácemu trénerovi a hráčom za záver,“ narážal Goluža na posledné sekundy duelu po oddychovom čase, keď jeho zverenci stáli ako soľné stĺpy a nebránili, čo domácich hráčov naštvalo a považovali to za nešportové gesto, preto aj otáľali s pozápasovým podaním rúk. Podľa Golužu to ale nebolo namierené voči nim, ale niektorým reakciám publika na jeho adresu, pričom sa mu nepáčili ani napomínania od delegáta.

Duel sa niesol v korektnom duchu aj podľa Martina Kozáka. „K nejakým malým stretom vyplývajúcich z nasadenia síce prišlo, no to je hra. Celý tím sa na tento duel tešil, lebo medzi nami bývajú vždy napäté súboje. Škoda, že nám Prešov v druhej polovici prvého polčasu ušiel po našich chybách. Po zmene strán sme chceli našou bojovnosťou držať so súperom ako-tak krok, čo sa nám myslím podarilo,“ konštatovala naša spojka.

„Nemôžeme sa síce vyhovárať na únavu, no cez víkend v Šali sme vyhrali pre nás mimoriadne dôležitý zápas, ktorý nás stál veľa síl. Museli sme sa dať dokopy, pretože aj ľuďom sme proti kvalitnému súperovi chceli ukázať dobrú hádzanú, čo sa nám v niektorých úsekoch aj darilo. Len škoda, že takýto zápas nepadol na sobotu, keďže v utorok polovica Považskobystričanov pracuje. Ale verím, že už najbližšiu sobotu si to vynahradíme a druhé mužstvo Tatrana porazíme pred plnými tribúnami,“ pozeral sa už na najbližší zápas Kozák, ktorý spolu s tímom pevne verí, že kvalitnými hráčmi disponujúca prešovská rezerva, ktorá zobrala body už každému nášmu priamemu súperovi, odíde z našej športovej haly naprázdno.

Považská Bystrica hostila Prešov: Zábery zo šlágra kola
15
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Slováci sa dočkali: Výrazne k tomu pomohli aj Považskobystri­čania! VIDEO a FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie