Október je v plnom prúde: TOP podujatia nového týždňa v Považskej a okolí

Počas tohto týždňa sa zakončí prvá polovica októbra, no ešte dovtedy môžeme v našom meste a okolí zažiť veľa zábavy. Čo sa bude konať?

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Október je v plnom prúde: TOP podujatia nového týždňa v Považskej a okolí
Foto: Rastislav Búgel

Křižánek

9. októbra o 18:30, kino Mier

Chlapec Jeník utiekol z domu uchvátený rozprávaním o detských križiackych výpravách. Jeho otec, skutočný rytier, sa vydáva na cestu, aby ho našiel. Otcova výprava je cestou do jeho vlastného povedomia, v ktorom sa stretáva so svojim najväčším strachom. Film odohrávajúci sa v období stredoveku vznikol na motívy epickej básne Jaroslava Vrchlického Svojanovský křižáček.

Made in Czechoslovakia

10. októbra od 16:30, Považské osvetové stredisko

Retrovýstava legendárnych výrobkov z bývalého Československa bude k dispozícii v Považskom osvetovom stredisku do 10. novembra. Výstavu si môžete pozrieť v pracovné dni od 9:00 do 16:00, v stredu až do 18:00. Vernisáž výstavy prebehne v utorok o 16:30.

Hokej: Považská Bystrica – Spišská Nová Ves

11. októbra o 18:00, zimný štadión

Naši hokejisti získali proti novozámockej rezerve prvé body v sezóne, ale z posledného miesta sa ešte neodrazili. Zmeniť to môžu už v stredu.

Snehuliak

13. októbra o 18:30, kino Mier

Čoskoro napadne prvý sneh. Potom znovu zabije. Po tomto filme už nikdy nebudete stavať snehuliaka s radosťou. Harry Hole je enfant terrible tímu, vyšetrujúceho zločiny v nórskej metropole. Na jednej strane je to výnimočne dobrý detektív, ktorého netradičné metódy skoro vždy vedú k úspechu, na strane druhej sa však jedná o nezodpovedného alkoholika. Americký triler.

Hokejbal: Považská Bystrica – Martin

14. októbra o 13:00, hokejbalové ihrisko

Považská Bystrica bojuje o čelo tabuľky, na ktoré stráca z druhého miesta len bod. Doma by preto proti predposlednému Martinu nemala zaváhať. Zvládne úlohu favorita?

Hádzaná: Považská Bystrica – Modra

14. októbra o 18:00, športová hala

Považskobystričania privítajú v treťom domácom zápase novej sezóny Modru. V tomto súboji budú jasným favoritom. Potvrdia to aj výrazným víťazstvom?

Blade Runner 2049

14. októbra o 18:30, kino Mier

Po tridsiatich rokoch od prvého filmu prichádza nový blade runner s meno Ka, aby odhalil tajomstvo, ktoré môže uvrhnúť zvyšky spoločnosti do chaosu. Jeho pátranie ho privedie až k bývalému blade runnerovi, ktorý bol tridsať rokov nezvestný… Amrický akčný sci-fi triler.

Kapustové hlúbové hody

14. a 15. októbra, Malé Lednice

V sobotu o 21:00 tanečná zábava pri kapustnici s kapelou Kora band z Považskj Bystrice v kultúrnom dome a v nedeľu okrem ranného poďakovania za úrodu bude od 14:30 aj bohatý kultúrny program opäť v kultúrnom dome, kde vystúpia tri skupiny (Mošteňanka, Fatranská muzika a Stavbár).

Spievankovo a kráľovná Harmónia

15. októbra o 16:00, kino Mier

Obľúbené hudobné príbehy pre deti sa vracajú na plátna kín! Rozprávkovej krajine Sprievankovo vládne dobrosrdečná kráľovná Harmónia. Jej úlohou je zaistiť, aby sa z krajiny nikdy nevytratila hudba, spev a dobrá nálada. Slovenská hudobná rodinná komédia.

Alibi na mieru

15. októbra o 18:30, kino Mier

Nemusíte nič zatĺkať, my to ututláme! Užívajte si nerestí, „Alibi na mieru“ to za vás vyžehlia. „Alibi na mieru“ je kancelária, ktorá vymyslí a poskytne alibi na čokoľvek, čo chcete. Chcete ísť na futbal namiesto večere s príbuznými? Uliať sa z práce? Máte aféru? Ste neverný? Alebo chcete mať chvíľu pokoj od všetkého? Francúzska komédia.

Ľubomír Drápal – Krajinou II.

MG ART galéria

Výstava známeho Považskobystričana potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika už len do stredy 13. októbra a je spojená s predajom fotografií. Galéria je otvorená od utorka do piatka v čase 11:00 – 16:00.

Výstava ateliéru pre dospelých

ZUŠ IWK

Základná umelecká škola Imra Weinera Kráľa pripravila výstavu prác študentov ateliéru pre dospelých. Výstava, na ktorej vystavuje 16 autorov, potrvá do 17. októbra v priestoroch ško­ly.

Jozef Sádecký: Momenty krajiny

Kino Mier

Autorská výstava krajinárskej a horskej fotografie považskobystrického fotografa Jozefa Sádeckého. Výstava potrvá do 31. októbra a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 8:00 do 16:00 a počas víkendu v čase podujatí v kine Mier.

Jedy v prírode

Vlastivedné múzeum

Vo Vlastivednom múzeum v priestoroch SPŠ prebieha do 30. novembra výstava, ktorá približuje nebezpečný svet prírodných jedov z ríše rastlín a živočíchov. Taktiež sa venuje pozornosť najrozličnejším živočíšnym jedom, vyskytujúcim sa nielen v našej prírode, ale i v zahraničí. Súčasťou výstavnej prezentácie sú aj zaujímavé prírodné exponáty a sprievodný program pre deti. Pozrieť si ju budete môcť každý pracovný deň od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Najklikanejšie články celého týždňa: Čo Považskú najviac oslovilo?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame