Rôzne

Okres Považská Bystrica s rekordom: Toľko prípadov COVID-19 sme tu ešte nemali!

Každým dňom sa zvyšujú čísla nákazy novým koronavírusom. My sme sa pozreli na to, ako je to v okrese Považská Bystrica.

Zdroj: TASR/Martina Kriková

Na Slovensku stúpol počet nakazených novým koronavírusom na 5532. Informuje o tom na svojom webe Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI). Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 je 38. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 2370. V nemoc­niciach je hospitalizovaných 130 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 96 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 12 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje desať pacientov.

Denný rekord

Čo sa týka okresu Považská Bystrica, v ňom bolo doteraz zaznamenaných podľa NCZI 42 prípadov. Zaujímavé je však to, že prakticky štvrtina z nich pribudla iba tento týždeň.

Absolútny denný rekord sa zrodil v piatok 11. septembra, keď tu odhalili 5 nových prípadov. Doteraz to bolo 4 (29. marec a 31. august).

Oranžový týždeň

Zároveň za tento kalendárny týždeň (ešte bez údajov za nedeľu 13. septembra) bolo v Považskobys­trickom okrese zaznamenaných 10 prípadov, čo je najviac od vypuknutia pandémie.

Pripomíname, že náš okres patrí medzi „oranžové“, čo môže znamenať sprísnené opatrenia voči „zeleným“. Teda za predpokladu, že návrhy pandemickej komisie vstúpia do platnosti (viac v odkaze nižšie). A zároveň to, že značná časť prípadov v našom okrese je vyliečená.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie