Filip Chudý Kultúra

Odštartujme december v Považskej a okolí štýlovo: Čo prináša začiatok adventu?

Počas najbližšieho víkendu sa začne december, ktorý so sebou prinesie viacero zaujímavých podujatí. Čo je pripravené počas voľných dní?

Ilustračný obrázok k článku Odštartujme december v Považskej a okolí štýlovo: Čo prináša začiatok adventu?
Zdroj: TASR

Predvianočný koncert

30. novembra o 18:00, ZŠ SNP

Základná škola SNP bude dejiskom predvianočného koncertu Denisa Koleka. Nebude na ňom chýbať varené víno, krúpna baba a kapustnica.

Vdovy

30. novembra o 18:30, kino Mier

Dnešné Chicago je mesto brutálnych zločinov, prerastené korupciou. Štyria ozbrojení zločinci sú políciou nemilosrdne postrieľaní pri pokuse o lúpež veľkého balíku peňazí. Skoro nič po nich nezostane, len ich vdovy, ktorým zanechajú hrozivé dlhy u veľmi veľa nepríjemných veriteľov. A práve tieto dlhy, hnev a zármutok náhle osamelé ženy spojí. Pochopia, že keď budú ťahať za jeden koniec, dokážu všetko. Premenia sa na veľmi schopnú údernú jednotku rozhodnutú vziať svoje osudy do vlastných rúk. Americká dráma.

Ondrejovské hody

1. decembra o 8:30, Papradno

V Papradne sa bude v sobotu hodovať. Začne to všetko ráno pred obecným úradom zabíjačkou a predajnými stánkami, no pripravený je celodenný program. O 16:00 začne kultúrny a o 21:00 tanečná zábava.

Výstava fotografií súčasného Papradna

1. decembra o 10:00, ZŠ s MŠ Papradno

Od 10:00 do 16:00 prebehne v Papradne na škole výstava fotografií súčasného Papradna, v rámci ktorej sa uskutoční aj fotosúťaž s tematikou štyroch ročných období „F Papradňe zimú aj ľetom.“

Memoriál Ondreja Manca

1. decembra o 11:00, telocvičňa ZŠ SNP

V telocvični na „šestke“ sa v sobotu uskutoční druhý ročník Memoriálu Ondreja Manca, na ktorom sa bude zápasiť voľným štýlom.

Snow film fest

1. decembra o 16:00, kino Mier

Tento jedinečný filmový festival zimných dobrodružstiev a adrenalínových športov zavíta do 200 českých a slovenských miest a Považská Bystrica bude opäť pri tom.

Hádzaná: Považská Bystrica – ŠKP Bratislava

1. decembra o 18:00, športová hala

Hádzanári Považskej Bystrice sa vezú na úspešnej výsledkovej vlne. Do cesty sa im najbližšie postaví bratislavský ŠKP. Potiahneme víťaznú sériu?

Rozsvietenie vianočného stromčeka

2. decembra o 14:00, Domaniža

Rozsvietenie vianočného stromčeka a vianočne trhy v Domaniži budú v nedeľu so začiatkom od 14:00. Mikuláš s čertmi príde o 15:30 z kostola. Ako občerstvenie budú vianočné pochutiny.

Vianočný bazár

2. decembra o 14:00, Rozkvet – budova CCVČ

Už 3. ročník vianočného bazáru, ktorý organizuje Farská charita Považská Bystrica – Rozkvet so spoluprácou s misionármi Saletínmi. Výťažok z bazáru poputuje rodinám v núdzi.

Stretnutie s Mikulášom

2. decembra o 15:30, Dom kultúry Podvažie

Po Podvažia príde Mikuláš už túto nedeľu. Pre deti je pripravený aj špeciálny program.

Medovníkové posedenie

2. decembra o 16:00, Dom kultúry Vrchteplá

Vo Vrchteplej budú mať v nedeľu medovníkové posedenie. Deti budú tvoriť a mamičky a babičky zdobiť.

Bohemian Rhapsody

2. decembra o 18:30, kino Mier

Queen. Jediné, čo je pozoruhodnejšie ako ich hudba, je jeho príbeh. Bohemian Rhapsody popisuje hudobnú dráhu a jedinečnú životnú a umeleckú kariéru Freddieho Mercuryho od založenia skupiny Queen až po pamätný koncert Live Aid v roku 1985. Film je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby.

Výtvarné hľadanie

Kino Mier

Ide o druhú výstavu obrazov členov výtvarného klubu, ktorý pracuje pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici. Výstava potrvá už len do 30. novembra a pozrieť si ju môžete v kine Mier v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, fotoklub Fénix v spolupráci s PX Centrom pozývajú do kina Mier na výstavu členov fotoklubu FÉNIX. Návštevníci si môžu pozrieť viac ako 50 umeleckých fotografií rôznych žánrov od 15 autorov (Tomáš Benčík, Ľuboš Ďurica, Martin Golej, Tomáš Hlavčo, Miroslav Jakubčík, Helena Kurusová Benčíková, Anna Macháčková, Marián Pentek, Peter Procházka, Marek Pupák, Jozef Sádecký, Libor Trško, Maroš Tvrdý, Michal Zahornacký, Róbert Zigo). Výstava je sprístupnená do 22. januára 2019 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie