Filip Chudý Kultúra

Odštartujme advent v okolí Považskej štýlovo: Ondrejovské hody aj filmový festival

Počas najbližšieho víkendu sa začne december a tiež advent. Čo je pripravené počas voľných dní?

Ilustračný obrázok k článku Odštartujme advent v okolí Považskej štýlovo: Ondrejovské hody aj filmový festival
Zdroj: TASR

Appka

29. novembra o 18:30, kino Mier

Partia kamarátov si zo zvedavosti nainštaluje novú appku, ktorá vie vypočítať, koľko času vám ostáva do smrti. Sranda končí, keď ľudia okolo, ktorým v appke ostávalo pár dní života, začnú skutočne náhle umierať. Americký horor.

Jiné Kafe revival

29. novembra o 21:30, Umelci B2 Klub

Ak máte radi túto hudbu, potom si obohaťte piatkový večer.

Ondrejovské hody

30. novembra o 8:30, Papradno

V Papradne sa bude v sobotu hodovať. Začne to všetko ráno pred obecným úradom zabíjačkou a predajnými stánkami, no pripravený je celodenný program. O 16:00 začne kultúrny a o 21:00 tanečná zábava. Od 10:00 do 14:00 bude výstava dobových a súčasných fotografií – premeny obce (kedysi a dnes) s názvom Aj takto plynie čas…

Zóna bez peňazí 2019

30. novembra o 9:00, KC Cooltajner

Aj tento rok sa môžete tešiť na obľúbené podujatie Zóna bez peňazí, ktoré podporuje druhotné využitie tovarov – naviac za bezkonkurenčné ceny – všetko za 0 eur.

SP dospelých a mládeže 2019 v lezení na obtiažnosť

30. novembra o 10:00, lezecká stena

Slovenský pohár dospelých a mládeže 2019 v lezení na obtiažnosť na lezeckej stene HK Manín v budove bývalej Hypernovy. Kvalifikácia začne o 10:00, ženské finále o 15:00 a mužské finále o 16:00.

Snow film fest

30. novembra o 17:00, kino Mier

Tento jedinečný filmový festival zimných dobrodružstiev a adrenalínových športov zavíta po roku opäť aj do Považskej Bystrice.

Hádzaná: Považská Bystrica – Košice

30. novembra o 18:00, športová hala

Aj keď považskobystrickí hádzanári vypadli z pohárovej Európe, naďalej majú nabitý program. Najbližšie ich čaká šláger kola proti Košiciam,

Rozsvietenie vianočného stromčeka

1. decembra o 14:00, Domaniža

Rozsvietenie vianočného stromčeka a vianočne trhy v Domaniži budú v nedeľu so začiatkom od 14:00. Mikuláš s čertmi príde o 15:30.

Last Christmas

1. decembra o 18:30, kino Mier

Keby hľadala Bridget Jonesová väščiu smoliarku než je ona sama, s Kate by trafila klinec rovno po hlavičke. To dievča síce vyzerá ako roztopašný čertík, v skutočnosti však priťahuje problémy všetkého druhu – nerozumie si s vlastnou rodinou, nevyzná sa sama v sebe, nevie si nájsť normálneho chlapa a navyše pracuje v obchode s vianočnými dekoráciami. Romantická komédia.

30 rokov slobody – 17. november ´89

Kino Mier

Výstava autentických dobových materiálov – archívne dokumenty, mestská kronika, plagáty, materiály z regionálnych novín viažuce sa k novembru ´89. Výstava potrvá už len do 30. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkend počas podujatí v kine Mier.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto vyzerá tradičná zabíjačka v Papradne počas Ondrejovskýh hodov

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie