Filip Chudý Kultúra

Oddych po práci príde vhod: V Považskej na výber známy muzikál či česká komédia

Prvý klasický pracovno-školský týždeň nového roka sa dostáva do najobľúbenejšej víkendovej časti. Kde sa môžeme v Považskej Bystrici zabaviť?

Ilustračný obrázok k článku Oddych po práci príde vhod: V Považskej na výber známy muzikál či česká komédia
Zdroj: TASR

Pod vodou

10. januára o 18:30, kino Mier

Skupina vedcov pracujúcich 11 kilometrov pod hladinou oceánu v podmorskom laboratóriu sa snaží po ničivom zemetrasení dostať do bezpečia. Temnota nepreskúmaného morského dna ale nie je jediné, čoho sa musia obávať… Čosi na nich v hlbine číha.. Americký film.

Halový turnaj ObFZ

11. januára o 8:30, športová hala

Na veľký halový turnaj ObFZ Považská Bystrica sa prihlásilo 17 tímov, ktoré budú hrať v o víťaznú trofej. Boje v základných skupinách začnú ráno, finále je na programe od 19.00 h.

Basketbal: Považská Bystrica – Bratislava

11. januára o 17:00, telocvičňa SZŠ DSA Rozkvet

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica obnovili seniorský tím, pričom sa im darí parádne, keďže vedú prvoligovú tabuľku. V poslednom zápase základnej časti privítajú družstvo ŠKP Štart Bratislava.

Cats

11. januára o 18:30, kino Mier

Príbeh sa odohráva na legendárnom mačacom bále, ktorý sa koná raz ročne a jedna vybraná mačka na ňom vždy dostane šancu na nový život. Voľbu sprevádza tá najstaršia z nich, pravidlá pozná snáď len ona, ale všetci sa snažia, čo im schopnosti a sily stačia, aby sa práve oni stali tými vyvolenými. Známy muzikál na filmovom plátne.

Veľké prianie

12. januára o 16:00, kino Mier

V malom mexickom mestečku Santa Clara, kde sa duchovia vracajú raz ročne na Deň mŕtvych, žije šestnásťročná Salma, ktorá nikdy nepoznala svojich rodičov. Keď sa na nich pýta, dostáva stále tú istú odpoveď – že ju jej rodičia opustili. Salma tomu nechce uveriť, neprestáva pátrať po odpovedi a hľadá informácie, ktoré by jej priblížili identitu rodičov.. Animovaná rozprávka.

Špindl

12. januára o 18:30, kino Mier

Silvia je úspešná lekárka a verí, že konečne našla recept aj na šťastný vzťah. Renáta je manželka známeho spisovateľa, vo svojich kruhoch dodáva ďalším ženám odvahu a silu k lepšiemu životu, ale v jej vlastnom živote jeden osudový prvok chýba. Herečka a tanečnica Eliška stojí na začiatku dobre rozbehnutej kariéry, ale komplikuje sa jej vzťah s priateľom – muzikantom. A chlapi z horskej služby sú vždy pripravení pomôcť. Kde inde by sa mohli všetky príbehy pretnúť a vyriešiť ako v zasneženom Špindli? Česká komédia.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Najnovšia kolekcia žánrovo rôznorodých fotografií od dvanástich autorov, členov fotoklubu Fénix. Výstava potrvá do 5. februára 2020 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Malý tip na výlet – výstava Skameneliny sveta v Západosloven­skom múzeu

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie