Anton Hrachovský Krimi

Objektívna zodpovednosť ich dobehla: Rekordéri v prekročení rýchlosti v Trenčianskom kraji

Hneď niekoľko vodičov dostalo v Trenčianskom kraji mastnú pokutu.

Ilustračný obrázok k článku Objektívna zodpovednosť ich dobehla: Rekordéri v prekročení rýchlosti v Trenčianskom kraji
3
Galéria

Polícia využíva na cestách Trenčianskeho kraja, ale aj na diaľnici D1, inštitút objektívnej zodpovednosti. To znamená, že policajti nezastavia dotyčného na mieste po spáchaní dopravného priestupku, ale držiteľovi vozidla príde rozkaz o uložení pokuty za správny delikt (za dopravný priestupok).

Za 24 hodín diaľniční policajti v rámci využitia inštitútu objektívnej zodpovednosti zistili 11 dopravných priestupkov.

„Rekordérom“ počas merania bol podľa mužov zákona vodič, ktorému bola nameraná rýchlosť jazdy 205 km/h.

„Prekročil povolenú rýchlosť na diaľnici o 75 km/hod. V zmysle zákona o cestnej premávke je možné držiteľovi tohto vozidla uložiť pokutu vo výške 798 eur. Druhým najrýchlejším bol vodič, ktorému policajti namerali rýchlosť jazdy 191 km/hod., čím prekročil povolenú rýchlosť jazdy na diaľnici o 61 km/hod. Aj v tomto prípade vodičovi je možné v zmysle zákona uložiť pokutu 540 eur,“ informovala polícia na sociálnej sieti.

„Ďalšieho vodiča, ktorý mal „ťažšiu nohu“ a viac šliapol na plynový pedál, namerali policajti na ceste I/9, kde je maximálna povolená rýchlosť jazdy 90 km/h. Vodičovi Audi policajti namerali rýchlosť jazdy 152 km/h, čím prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 62 km/hod. Aj v tomto prípade je možné vodičovi uložiť pokutu 540 eur,“ dodali muži zákona.

Polícia upozorňuje, že v kontrolách, kde využíva tzv. objektívnu zodpovednosť, bude pokračovať aj naďalej na cestách celého Trenčianskeho kra­ja.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Polícia si posvietila na vodičov prekračujúcich povolenú rýchlosť
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie