Filip Chudý Kultúra

Nový týždeň ponúka viacero podôb zábavy: Tipy na akcie v Považskej Bystrici

V našom meste sa počas nového týždňa nemusí nikto nudiť. Pripravili sme pre vás výber pútavých podujatí, ktoré môžete navštíviť. Je z čoho vyberať.

Ilustračný obrázok k článku Nový týždeň ponúka viacero podôb zábavy: Tipy na akcie v Považskej Bystrici
Zdroj: TASR

Fantastická žena

5. februára o 18:30, kino Mier

Marina je mladá transgenderová servírka a ašpirujúca speváčka. Orlando je jej o dvadsať rokov starší milenec, s ktorým plánujú spoločnú budúcnosť. Avšak keď Orlando náhle zomrie, Marina je nútená čeliť psychickému a fyzickému nátlaku Orlandovej rodiny, sociálnemu vylúčeniu i osobnému ponižovaniu. Dráma.

Hokej: Zápasy Považskej Bystrice

7. a 9. februára o 18:00, zimný štadión

Končí sa základná časť prvej hokejovej ligy, pričom posledné dva zápasy odohrajú naši hokejisti doma. Postup do play-off môžu spečatiť v stredu proti novozámockej rezerve, v piatok potom privítajú Spišskú Novú Ves.

Päťdesiat odtieňov slobody

9. februára o 18:30, kino Mier

Nenechajte si ujsť vyvrcholenie. Fenomén Päťdesiat odtieňov vstupuje do tretej, záverečnej fázy. Anastasia Steele a Christian Grey sa dobrovoľne zriekli svojej slobody a pred svadobnými svedkami povedali rozhodné „Áno“. Žiť šťastne až do smrti im ale dopriate nebude. Režisér James Foley okorenil pikantnú erotickú romancu poriadnou dávkou thrilleru a svojim hrdinom pripravil niekoľko nečakaných a nepríjemných prekvapení.

Stolný tenis: Zápasy Považskej Bystrice

10. februára o 10:00 a 16:00, telocvičňa ZŠ Stred

Po dvojmesačnej pauze odohrajú stolné tenistky TTC Považská Bystrica domáci extraligový zápas, dokonca hneď dva. Doobeda privítajú Topoľčany, poobede Zvolen.

Futbal: Považská Bystrica – Čadca

10. februára o 15:30, umelá tráva vo futbalovom areáli

Zimná príprava našich futbalistov úspešne pokračuje. Postupne porazili Papradno 10:0, Prečín 7:1, Jasenicu 3:2, no a vo štvrtom prípravnom zápase odohrajú hráči MŠK opäť zaujímavé duel proti Čadci.

Čertoviny

10. februára o 16:00, kino Mier

Čertovsky dobrá rozprávka. Hlavnými hrdinami rozprávky Čertoviny sú dvaja nešikovní čerti Popelák a Uhelák, ktorí sú vládcom pekiel poslaní za trest do sveta, aby do mesiaca priviedli každý jednu hriešnu dušu. Úlohu sa im však od začiatku nedarí splniť, a namiesto toho, aby ľudí zvádzali k hriechom, im neúmyselne pomáhajú. Česká rozprávka.

Kollárovci – Neúprosný čas

10. februára o 17:00, športová hala

Kapela Kollárovci je originálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Svojím hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu. Svoj koncert budú mať opäť aj v Považskej Bystrici.

15:17 Paríž

10. februára o 18:30, kino Mier

Americký herec a režisér Clint Eastwood nakrútil svoj ďalší film opäť na základe skutočnej udalosti. 21. augusta 2015 si celý svet v ohromení vydýchol, keď médiá ohlásili zmarený teroristický útok na vlak # 9364 smerujúci do Paríža.. Americká dráma.

Považská hitparáda

11. februára o 15:00, kino Mier

Už 37. kolo obľúbenej pesničkovej súťaže. Hudobný sprievod BONITA, hosťom sólisti Donského kozáckeho chóru Voľnij Don. Moderuje Pavol Hrobárik

Hádzaná: Považská Bystrica – Madeira

11. februára o 18:00, športová hala

Medzi 16 najlepších klubov Vyzývacieho pohára postúpili aj hádzanári Považskej Bystrice. Tým sa v osemfinále tohto európskeho pohára postaví do cesty portugalská Madeira. Zvládnu túto ťažkú prekážku?

Ja, Tonya

11. februára o 18:30, kino Mier

Nikdy som nebola dobré dievča! Film Ja, Tonya ponúka komédiu i drámu, a jeho hlavnú hrdinku, s celkovou jej dravosťou a neskrotenými emóciami, jednoducho nejde nemilovať. Výbušná, konfliktná a impulzívna Tonya Hardingová mala od bežnej predstavy sladkej žmurkajúcej bábiky a princezničky tancujúcej na ľade veľmi ďaleko.

Enkaustika

Kino Mier

Výstava obrazov Považskobystričanky Mgr. Ľudmily Grancovej spojená s predajom. Autorka sa na výstave prezentuje najstaršou maliarskou technikou – maľovaním roztaveným voskom. Výstava potrvá do 18. februára a pozrieť si ju môžete v pondelok až piatok od 8:00 do 16:00 a cez víkendy v čase podujatí kina Mier.

FotoROZKVET 2017

Kino Mier

Už 17. ročník letnej fotografickej súťaže FotoROZKVET priniesol množstvo skvelých záberov, ktoré si môžete pripomenúť na výstave fotografií v kine Mier. Prebiehať bude do 28. februára. Pozrieť si ju môžete v pondelok až piatok od 8:00 do 16:00 a cez víkendy v čase podujatí kina Mier.

Považská Bystrica a Púchov z neba

M park

Výstavu leteckých fotografií z pripravovanej knihy Považská Bystrica a Púchov z neba si môžete pozrieť v –1 nákupnej pasáži M parku po celý mesiac február.

Stanislav Toman / Marek Turošík – Považská Bystrica očami architektov

MG ART galéria

MG ART galéria v spolupráci s mestom Považská Bystrica pripravila pre všetkých priateľov výtvarného umenia výstavu Stanislava Tomana a Mareka Turošíka. V priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika potrvá do 9. marca. Galéria je otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie