Filip Chudý Rôzne

Nový školský rok prichádza: Akými obnovami prešli školy v Považskej? FOTO

Do rekonštrukcií škôl v Považskej Bystrici sa investovala počas letných prázdnin veľká kopa peňazí. Čo presne sa opravovalo?

Ilustračný obrázok k článku Nový školský rok prichádza: Akými obnovami prešli školy v Považskej? FOTO
2
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Školákov niektorých základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Považská Bystrica privítajú začiatkom školského roka vynovené priestory. Samospráva zo štátnych dotácií a vlastného rozpočtu investovala do opráv desiatky tisíc eur. „Pre mesto je veľmi dôležité, aby sme sústavne zlepšovali technický stav našich základných a materských škôl. Asi najväčším problémom škôl vždy boli obrovské náklady na tepelnú energiu. Všetky základné a materské školy v meste prešli preto minulý rok zásadnou rekonštrukciou, ktorú finančne zastrešovala radnica, vymieňali sa okná. Táto investícia priniesla školám veľké úspory. Letné prázdniny využívame na potrebné investície do našich základných a materských škôl, pričom to, čo je pre ne nevyhnutné, vždy komunikujeme s riaditeľmi,“ povedal primátor Považskej Bystrice Karol Janas.

Obnovy telocvične sa dočkala Základná škola (ZŠ) Nemocničná. Celkovo sa tu preinvestovalo približne 33 000 eur, pričom 25 000 eur bola dotácia štátu, 8 000 spoluúčasť mesta. „Kompletná výmena elektroinštalácie tu bola viac ako nevyhnutná, rozvody mali 40 rokov a boli v havarijnom stave. Okrem toho sa urobilo nové osvetlenie v náraďovni, telocvičňa sa vymaľovala, pribudli obklady na radiátory. Aby bola telocvičňa, ako má byť, potrebovali by sme do budúcna vymeniť ešte palubovku,“ skonštatovala riaditeľka školy Zuzana Slaninková.

V ZŠ Stred sa zrealizovala rekonštrukcia strešného plášťa. V minulosti sa zrekonštruovali približne dve tretiny strechy, v tomto roku sa podarilo dokončiť aj zvyšok. Škole by nový strešný plášť mal priniesť nielen väčší komfort, ale aj ďalšie energetické úspory. Investícia tu bola vo výške takmer 31 000 eur. Školu čaká v najbližšom období aj kompletná rekonštrukcia striech oboch telocviční. Ich havarijný stav riešili poslanci schválením 100 000 eur z mestského rozpočtu.

Ďalšie investície smerovali počas prázdnin do rekonštrukcie asfaltového povrchu pred vstupom do ZŠ Školská (21 000 eur), rekonštrukcie átria v ZŠ Slovanská (11 000 eur). V najväčšej mestskej škole – ZŠ Slovenských partizánov, pribudne počas školského roka nové multifunkčné ihrisko za 41 000 eur. Vyriešenie problémov so statikou Materskej školy Grznára si vyžiadala investíciu 30 000 eur a mesto investovalo aj do rekonštrukcie sociálnych zariadení MŠ Šebešťanová. „Počas letných prázdnin sme celkovo do našich základných a materských škôl investovali približne 200 000 eur,“ doplnil považskobystrický primátor.

Opravy škôl v Považskej: Kde sa robilo počas prázdnin?
2
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Cintoríny v Považskej prešli obnovou: Koniec zaplavovania hrobov? FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie