Aktualizované Samospráva

Nový považskobystrický poslanec zložil sľub: Aké bude mať funkcie?

Zosnulú Janu Veličovú nahradil v považskobystrickom zastupiteľstve Stanislav Kardoš.

Ilustračný obrázok k článku Nový považskobystrický poslanec zložil sľub: Aké bude mať funkcie?
Zdroj: Dnes24.sk

Stanislav Kardoš (Smer-SD, KDH, SDKÚ-DS) sa stal novým poslancom považskobystrického mestského zastupiteľstva. Kardoš zasadol na uvoľnený post poslanca za mestskú časť Lány po zosnulej Jane Veličovej.

Kardoš na stredajšom (9. mája) zasadnutí mestského zastupiteľstva zložil poslanecký sľub, mestské zastupiteľstvo ho zároveň schválilo do dozornej rady spoločnosti Mestské lesy a zvolilo ho za podpredsedu komisie pre kultúru, vzdelávanie a školstvo pri Mestskom zastupiteľstve v Považskej Bystrici.

„Na uvoľnený poslanecký mandát nastupujem v smutnej situácii, Janka Veličová bola predsedníčkou výboru mestskej časti, ja som bol podpredsedom, boli sme v neustálom kontakte a je mi to osobne veľmi ľúto, veril som, že k tomu nedôjde. Na druhej strane, život ide ďalej, a budeme sa snažiť veci, ktoré mala Janka rozbehnuté, ako aj priority, čo sme si vo výbore stanovili, dotiahnúť do šťastného konca,“ povedal Kardoš

Zastupiteľstvo tiež delegovalo Kardoša do rád troch škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta a požiadalo podpredsedu výboru mestskej časti Lány zvolať zasadnutie výboru a zvoliť si nového predsedu. Doterajšou predsedníčkou výboru bola zosnulá Jana Veličová.

Článok sme aktualizovali o Kardošovo vyjadrenie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie