Filip Chudý Rôzne Video

Novinka v Považskej pre cyklistov aj korčuliarov: A čo skejtpark? VIDEO a FOTO

V našom meste otvorili novú dráhu pre voľnočasové aktivity na bicykloch, kolieskových korčuliach, skejtbordoch a odrážadlach. Aký je ďalší plán?

Ilustračný obrázok k článku Novinka v Považskej pre cyklistov aj korčuliarov: A čo skejtpark? VIDEO a FOTO
12
Galéria

Park Mládeže v Strojárenskej štvrti má nový prírastok, ktorým je pumptracková dráha, ktorá stála 22 000 eur. Z toho 15 000 eur dala spoločnosť z nášho mesta a zvyšok išiel z mestského rozpočtu. Takýto typ modulárnej dráhy pritom na Slovensku mali doteraz len v Martine, hoci o niečo väčší. U nás sa zatiaľ vybudovala len základná dráha, tá sa však dá postupne dopĺňať a rozširovať. Dráhu je tiež možné presunúť do inej lokality a osadiť ju na akýkoľvek terén, či už štrkový, pieskový, trávnatý či asfaltový.

„Pumptrack je ihrisko, ktoré slúži pre všetky možné voľnočasové aktivity na bicykloch, kolieskových korčuliach, skejtbordoch a odrážadlach pre malé deti. Je to vlastne biková dráha, na ktorej sa namiesto pedálovania používa vlastné telo a pohyby na generovanie rýchlosti. Dráha je vhodná pre deti od troch rokov, aj pre dospelých,“ ozrejmila hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková.

Ako ďalej uviedla, v rámci Slovenska je vybudovaných niekoľko pumptrackových dráh. Sú to zväčša dráhy, ktoré sú vytvorené terénnou konfiguráciou. „Okrem nich sú aj takéto modulárne dráhy, ktoré sú konštrukciou so všetkými certifikátmi. Zmontujú sa presne vyrátané dráhy a profily pre pohyb cyklistov, korčuliarov, kolobežkárov. Mesto zatiaľ použilo základný systém, existuje však aj systém pre pokročilých až pre majstrov,“ doplnila.

Táto trať sa podľa slov mestskej architektky Daniely Šešovej dá rozobrať a premiestniť na iné miesto, alebo prípadne sa môže doplniť o nové časti. „Je jednoznačne bezpečná, ale treba dodržiavať prevádzkový poriadok, čiže deti tu musia byť pod dozorom minimálne 15-ročnej osoby. Pokiaľ získate rutinu, žiaden úraz nehrozí. Do Parku Mládeže sme ju umiestnili z toho dôvodu, že je vypracovaný projekt na jeho revitalizáciu, pričom v tejto časti parku to má žiť deťmi a v druhej pri slnečných hodinách má byť zóna pokoja,“ vysvetlila.

Zdroj: Dnes24.sk

Už dlhé roky sa hovorí o novom skejtparku v Považskej Bystrici, ktorý by naplnil požiadavky o niečo staršej mládeže v našom meste. Tá by sa podľa najnovších plánov mohla dočkať aspoň pumptrackovej dráhy vo väčšom vydaní. „Do budúcna plánujeme vybudovať aj väčšiu pumptrackovú dráhu, ktorá by bola určená hlavne pre starších a kopírovala by prírodný terén. Bolo by to na Rozkvete v lokalite za ,osmičkou‘, kde už je areál na BMX, ktorí si vybudovali tamojší nadšenci svojpomocne,“ vyjadril sa považskobystrický primátor Karol Janas s tým, že vraj začínajú rozhovory s odborníkmi na túto tému.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Nová pumptracková dráha v Považskej: Zábery priamo z nej
12
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie