Filip Chudý Rôzne

Novinka tohtoročných Vianoc: Považská bude mať vyrezávaný betlehem, FOTO

Už len mesiac chýba do začiatku Vianoc, pričom Považská Bystrica sa postupne vyzdobuje. Tento rok pribudli aj nové prvky.

Ilustračný obrázok k článku Novinka tohtoročných Vianoc: Považská bude mať vyrezávaný betlehem, FOTO
4
Galéria

Vianočná výzdoba sa postupne osádza po Považskej Bystrici. Väčšinou ide o známu vianočnú dekoráciu, ktorú obyvatelia mesta vidia každoročne. Nové prvky pribudli v mestských častiach Podvažie, Podmanín, Praznov, Považská Teplá, Horný Moštenec a Milochov.

Novinkou tohtoročných Vianoc bude vyrezávaný betlehem, ktorý bude mať svoje miesto na pódiu vedľa fontány v centrálnej mestskej zóne.

Mesto ďalej informovalo, že jeho súčasťou bude šesť postáv vo výške približne 150 centimetrov, Ježiško, ale aj rôzne zvieratká. „Samotné postavy vznikajú v dielni rezbára Miloša Húževku, ktorý so svojimi kolegami v minulosti vytvorili v rámci rezbárskeho sympózia sochy na kalvárii,“ doplnili s tým, že o výrobu maštale sa postarali pracovníci Mestských športových klubov.

Kompletná vianočná výzdoba aj s novým betlehemom bude pripravená na rozsvietenie vo štvrtok 5. decembra, na tradičnom podujatí pred mestským úradom – Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta.

V kultúrnom programe vystúpia ZŠ SNP, MŠ Mierová, folklórny súbor Manínec z Podmanína a folklórny súbor Bystričan. Na podujatí nebude chýbať ani stretnutie a fotenie s Mikulášom.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite na FOTO, ako nový vyrezávaný betlehem vyzerá.

FOTO: Nový vyrezávaný betlehem, ktorý bude v Považskej Bystrici pri fontáne
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie