Filip Chudý Rôzne

Novinka pre rodinky v Považskej: Deti toto miesto budú zbožňovať! FOTO

Považskobystrická mestská časť Milochov sa môže pochváliť novou náučno-oddychovou zónou pre deti. Ako vznikla a čo všetko tu nájdeme?

Ilustračný obrázok k článku Novinka pre rodinky v Považskej: Deti toto miesto budú zbožňovať! FOTO
28
Galéria

V Milochove pri tamojšej Stanici mladých turistov vznikla s pomocou grantového programu „Zelené oázy“ nová náučno-oddychová zóna pre deti s interaktívnymi drevenými tabuľami a oddychovými prvkami. Ako prezradila hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková, výška grantu od Nadácie Ekopolis a Slovnaftu je 1530 eur, spoluúčasť mesta predstavuje 380 eur. „Vybudovaním zóny vzniklo miesto, ktoré poskytne návštevníkom blízkeho turistického chodníka, rodinám s deťmi, žiakom a miestnym obyvateľom možnosť na danom mieste dlhšie pobudnúť, oddýchnuť si, stráviť čas spoločne v prírode a hravou formou naučiť deti niečo o okolitej prírode – faune a flóre,“ konštatovala mestská hovorkyňa s tým, že tento projekt je svojím charakterom jedinečný, nakoľko sa nič podobné v meste a v jeho okolí nenachádza.

Náučno-oddychová zóna pre deti pozostáva z piatich drevených interaktívnych prvkov. Medzi nimi je tabuľa, ktorá priblíži, aké zvieratá žijú v našej prírode, stĺpiky, podľa ktorých budú deti porovnávať svoj doskok s doskokom zvieraťa, stĺp, na ktorom môže každý porovnať svoju výšku s výškou zvieraťa, ktoré žije v našej prírode, tabuľa, ktorá naučí priradiť stopy k zvieraťu a tabuľa, ktorá naučí to, aké listnaté a ihličnaté stromy a hríby rastú v okolitej prírode.

„Priestor bude vhodný predovšetkým pre rodiny s deťmi a žiakov materských a základných škôl. Zároveň sa vybudovaním náučno-oddychovej zóny zvýši možnosť využitia areálu účelového zariadenia mesta Považská Bystrica – Stanice mladých turistov, v priestoroch ktorého sa organizujú branné cvičenia, školy v prírode a sústredenia kolektívov detí a mládeže,“ uviedla Kováčiková.

Na projekte sa aktívne podieľali aj Stredná odborná škola (SOŠ) a Centrum voľného času (CVČ) z Považskej Bystrice. „Žiaci drevárskeho študijného odboru na SOŠ sa venovali vytváraniu interaktívnych drevených tabúľ spolu s lavičkami pod odborným dozorom ich majstra Romana Suchára. Následne ich žiaci z murárskeho odboru osádzali. Taktiež prispelo aj CVČ vytipovaním fauny a flóry, ktorá tvorí obsah tabúľ. Samotné maľby zrealizovali dobrovoľníci Petra Hulková a Miroslava Dubcová. Krásne zvieratá a dubáky vyrezal z dreva bývalý študent SOŠ Marián Kmecík,“ povedala Michaela Hulková, koordinátorka projektu.

Spoluprácu na projekte privítal aj riaditeľ SOŠ Ján Kunovský, ktorý je tiež poslancom práve za mestskú časť Milochov. „Ako jediná škola v okolí máme učebný odbor stolár, chlapci sa na tom podieľali vo svojom voľnom čase a počas vyučovania. Niečo nové sa naučili, boli tu na otvorení a videli výsledok svojej práce. A myslím si, že stojí za to. Mňa samozrejme teší, že takéto pekné miesto vzniklo práve v Milochove, kde bývam,“ zhodnotil Kunovský.

Náučno-oddychová zóna pre deti v Milochove: Pozrite, ako vyzerá a ako vznikala
28
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Gymnázium v Považskej sa zabávalo: Nechýbal ani pohreb, FOTO a VIDEO

Titulné foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie