Filip Chudý Rôzne Video

Novinka pre cyklistov v centre Považskej: Snaha ľudí bola odmenená, VIDEO a FOTO

Cyklisti z Považskej Bystrice sa zapojili do celonárodnej súťaže. Na naše mesto sa následne usmialo šťastie pri žrebe, a preto tu máme…

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Považská Bystrica sa po druhýkrát zapojilo do celonárodnej súťaže Do práce na bicykli 2019. Vyhlaso­vateľom súťaže je Národný cyklokoordinátor Peter Klučka a Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Informovala o tom hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčikovej s tým, že v Považskej Bystrici sa do súťaže zapojilo 32 tímov, ktoré tvorilo celkovo 107 jednotlivcov. Počas mesiaca máj najazdili spolu 11 734 kilometrov, čo je v priemere 109 najazdených kilometrov na jedného účastníka.

V rámci najazdených kilometrov mesto Považská Bystrica skončilo na 44. mieste spomedzi 99 zapojených samospráv z celého Slovenska. „Tieto čísla sú naozaj vynikajúcim výsledkom, ktorý zapojení jednotlivci dosiahli aj napriek tomu, že počasie v mesiaci máj veľmi cyklistom neprialo,“ konštatovala hovorkyňa.

Ako ďalej uviedla, aj v šiestom ročníku kampane Do práce na bicykli organizátori ocenili samosprávy za ich zapojenie sa do kampane a aktívny prístup pri jej propagácii. „Vďaka podpore od Slovenskej sporiteľne mohlo päť samospráv získať kompletné cyklostojiská so stojanmi a verejnou cyklopumpou,“ doplnila považskobystrická hovorkyňa.

„Podmienkou účasti v žrebovaní pritom bola registrácia minimálne 100 účastníkov. Veľmi nás teší, že medzi piatimi úspešnými samosprávami je aj Považská Bystrica,“ doplnila s tým, že cyklostojany s cyklopumpou, ktoré si našli svoje miesto pred mestským úradom, slávnostne odovzdali do užívania v utorok 13. augusta. Staré stojany, ktoré tam boli, budú premiestnené na iné miesto.

Za nové cyklostojany Považská Bystrica môže vďačiť nielen šťastiu pri žrebe, ale hlavne ľuďom, ktorí sa do celonárodnej súťaže za naše mesto prihlásili. Podľa slov hovorkyne sa u nás zapojilo 17 zamestnávateľov. Najviac tímov vytvorili v Bonfiglioli, pričom zamestnanci tejto firmy zároveň najazdili najviac kilometrov. Štyri tímy malo Medeko, po tri mesto, OSBD, Danfoss, dva nemocnica, zvyšok zúčastnených mal po jednom družstve.

Vedúcim tímom v Považskej Bystrici sa stal tím CTO – Cycling Team Optimists z Medeka so 141 jazdami a 1005 kilometrami, na druhom mieste sa umiestnil tím Vertigo z Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica so 758 najazdenými kilometrami a tretím najúspešnejším tímom je Power Team z Danfossu so 718 kilometrami.

V Považskej Bystrici spomedzi jednotlivcov najviac kilometrov najazdil Marián Katrík z tímu Cyklovander (478 km), za tím Bonfi Miroslava Hochlová (380 km) a z tímu Vertigo Milan Kulkovský (329 km). Uviedla to Iveta Pagáč Kováčiková.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zásluhou cyklistov pred úradom v Považskej pribudli cyklotojany a cyklopumpa
4
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie