Filip Chudý Rôzne Futbal Iné športy

Nové plány s opravou štadióna v Považskej: Malo by ísť o multifunkčný stánok

Považskobystrický štadión výrazne poznačil zub času, preto sa jeho oprava už priam pýta. Takéto sú najnovšie plány.

Ilustračný obrázok k článku Nové plány s opravou štadióna v Považskej: Malo by ísť o multifunkčný stánok
Zdroj: Dnes24.sk

V marci sa v Považskej Bystrici hovorilo o tom, že by sa mal rekonštruovať futbalový štadión v našom meste. Bol tu kvôli tomu aj prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik, ktorý povedal, že uvažujú nad dotáciou na rekonštrukciu štadióna. Teraz do nášho mesta prišiel na pracovné stretnutie prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok, ktorý so zástupcami mesta a atletického oddielu okrem iného jednali o možnostiach modernizácie atletickej dráhy na štadióne. Informovala o tom hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková.

„Futbalový štadión v našom meste by mal v najbližšom roku prejsť rozsiahlou rekonštrukciou, popri ktorej sa nezabúda ani na atlétov. Zámer dotácie na obnovu štadióna potvrdil pred niekoľkými týždňami prezident SFZ Ján Kováčik. Súčasťou rozsiahlej rekonštrukcie by mala byť aj modernizácia športovej plochy pre atlétov,“ povedala považskobystrická hovorkyňa.

Je tu snaha nájsť riešenie, aby vznikol multifunkčný štadión, ktorý by zároveň spĺňal všetky kritéria SFZ. „Atletický oddiel v Považskej Bystrici je historicky veľmi úspešný a my v ňom vidíme veľkú perspektívu. Za SAZ pripravujeme projekt rekonštrukcie a výstavby atletických dráh a tu je areál, ktorý by si takúto pomoc zaslúžil. Momentálne hľadáme spôsob, akým by sa to dalo zrealizovať,“ vyjadril sa Korčok.

Na pracovnom stretnutí sa všetci zúčastnení zhodli, že atletika má v našom meste svoje pevné miesto. Okrem úspešnej atletickej školy úspešne funguje aj atletická škôlka. Ide o realizáciu jedinečného projektu SAZ s názvom Detská atletika, ktorého cieľom je nielen podporiť športovú prípravu najmladších detí v atletických oddieloch a kluboch, ale najmä hravou formou naučiť deti pravidelnému a zdravému pohybu.

Atletika je podľa Korčoka kráľovnou športov a v našej krajine má veľkú tradíciu. „Atletická dráha je univerzálne športovisko, ktoré využívajú aj iní športovci a prepojenie ostatných športov s atletikou veľmi dobre funguje už dlhé roky. Preto je naším cieľom dohodnúť sa aj so SFZ a som presvedčený o tom, že sa vieme dohodnúť. Máme dobré vzťahy a hlavne teraz, keď zväz naplnil svoje očakávania vo veľkých projektoch, hľadajú riešenia a kompromisy v menších mestách. V mnohých z nich nie je možné, aby atletický štadión fungoval oddelene od futbalového. Snažíme sa preto nájsť prepojenia tak, aby vzniklo multifunkčné športovisko,“ doplnil prezident SAZ.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Verme, že táto podoba štadióna už dlho nevydrží…

Futbalový štadión v Považskej Bystrici: Tento stav by už dlho trvať nemal
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie