Nové augustové možnosti zábavy: Pútavé akcie v Považskej Bystrici a okolí

Ak ešte neviete, ako strávite druhý augustový týždeň, potom sa nechajte inšpirovať nami vybranou ponukou podujatí z nášho mesta a okolia.

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Nové augustové možnosti zábavy: Pútavé akcie v Považskej Bystrici a okolí
Zdroj: TASR

Srdcu nerozkážeš

8. augusta o 19:00, kino Mier

Veľmi autentická romantická komédia podľa skutočnej udalosti. Kumail je stand-up komik, príležitostný vodič Uber taxi a najväčší fanúšik Aktov X. Emily študuje psychológiu, má zmysel pre humor a rozhodne sa teraz nechce viazať. Teda aspoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komikov.

Workshop pre mamičky: Šatka alebo nosič?

9. augusta o 9:00, námestie pred domom kultúry

Ako každú stredu sa aj teraz bude v CoolTajneRi rozprávať na zaujímavú tému, tentoraz o ťažkej dileme mamičiek, ktoré svoje deti nosia. Ak ešte nenosíte, príďte si to s nami vyskúšať a zistite, čo vám vyhovuje viac. Vstup voľný.

Futbal: Slovnaft Cup

9. augusta

V 2. kole Slovenského pohára vo futbale sa v našom okrese odohrajú dva zápasy v jeden deň. Najprv o 17:00 Plevník-Drienové privíta Malženice a o 17:15 Domaniža slávny Inter Bratislava.

Tančiareň pod širákom: Kizomba Night vol. 1

9. augusta o 18:00, námestie pred domom kultúry

S tančiarňou Havana Club sa tentoraz v CoolTajneRi môžete zamerať na latinsko-americké rytmy a v tančiarni to rozpumpujeme s poriadne horúcou kizombou. Vstup voľný.

Srdečne vás vítame

9. augusta o 19:00, kino Mier

V hlavnej úlohe sa predstaví švihnutý Christian Clavier ako Jean-Etienne Fougerole, ktorý je veľmi rešpektovanou osobnosťou francúzskej literárnej scény. Tento humanista a vrcholný intelektuál žije vo svojom svete po boku bohatej manželky a je totálne odtrhnutý od reality. Francúzska komédia.

Aikido tréning pod holým nebom

10. augusta o 18:30, námestie pred domom kultúry

Športové aktivity nevynechávajú v CoolTajneRi ani tento rok, prvou lastovičkou bude po tančiarnach tréning aikida s trénerkou Ivou Sudorovou. Vstup voľný.

Divadielko Žužu: O statočnom indiánovi

11. augusta o 17:00, fontána pri kine Mier

Bábkové divadlo tentoraz prináša príbeh o pomáhaní si a priateľstve. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do kina Mier.

Koncert pod holým nebom

11. augusta o 20:00, fontána pri kine Mier

Hudobný večer otvorí svojim koncertom Jerguš Oravec. Na pódiu ho vystriedajú Kubo Ursíny a Dorota Nvotová, ktorí divákom predstavia muzikál Peter a Lucia, voľne inšpirovaný klasickým dielom Romaina Rollanda.

Countrycross Domaniža

12. a 13. augusta o 10:00

Ide o druhý ročník Countrycrossu in memoriam Janka Haviara O pohár starostu obce Domaniža. Jazdci sa môžu tešiť na dobre pripravenú trať, super organizáciu a hodnotné ceny pre víťazov. Na svoje si prídu aj diváci, na ktorých čaká vynikajúce občerstvenie, let rogalom, dobrá hudba a mnoho iného. Súťažiť sa na trati v Domaniži začne každý deň o 10:00.

Melody Perkelt

12. augusta o 20:00, fontána pri kine Mier

Predstavenie plné výbornej swingovej hudby a humoru. Účinkujú: Anka Šišková, Roman Féder a Funny Fellows. Vstup je voľný. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v kine Mier.

Tanečné popoludnie

13. augusta o 15:00, amfiteáter v Praznove

Hudobno-zábavný program, v ktorom účinkujú: Bojňanci, Aspero, Marek Bednár, Helena Pagáčová a FZ Melody. Tanečné popoludnie pokračuje voľnou zábavou so skupinou FZ MELODY do 20:00.

Emoji film

13. augusta o 16:00, kino Mier

Mesto Textopolis sa nachádza v četovacej aplikácii a obývajú ho Smajlíci. Ich životný cieľ je jednoduchý – chcú byť vyvolení a použití majiteľom telefónu pri ďalšej konverzácii. Energický Gene sa však od ostatných Smajlíkov líši. Narodil sa s množstvom emócií, čo mu komplikuje život. Americká animovaná rozprávka.

Čiara

13. augusta o 19:00, kino Mier

Sú hranice, ktoré prekročíš len raz. Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. V kruhu svojich najbližších zohráva nenahraditeľnú rolu starostlivého dôverníka, ale aj zásadového a nekompromisného vodcu, ktorému ani v rozhodujúcich okamihoch nechýba temperament. Slovenský thriller.

Home with you

Kino Mier

Všade doma, dobre najlepšie – predajná výstava fotografií na pomoc s prvým bývaním pre mladé páry, lebo domov je tam, kde som s tebou. Výstava potrvá do 31. augusta a pozrieť si ju môžete v pondelok a piatok od 8:00 do 16:00 a tiež v čase podujatí v kine Mier.

Jedy v prírode

Vlastivedné múzeum

Vo Vlastivednom múzeum v priestoroch SPŠ prebieha do 30. novembra výstava, ktorá približuje nebezpečný svet prírodných jedov z ríše rastlín a živočíchov. Taktiež sa venuje pozornosť najrozličnejším živočíšnym jedom, vyskytujúcim sa nielen v našej prírode, ale i v zahraničí. Súčasťou výstavnej prezentácie sú aj zaujímavé prírodné exponáty a sprievodný program pre deti. Pozrieť si ju budete môcť každý pracovný deň od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Leto je v plnom prúde: Prehľad zaujímavých augustových akcií v Považskej a okolí

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame