Rôzne Video

Nová sanitka v Považskej: Nemocnica si pochvaľuje túto výhodu, VIDEO

Považskobystrická nemocnica prevádzkuje dve stanice záchrannej služby. Jedna z nich má nové vozidlo.

Zdroj: Dnes24.sk

Nemocnica s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici už v minulom roku získala povolenie na prevádzkovanie dvoch ambulancií záchrannej zdravotnej služby so sídlom staníc v našom meste. „Od decembra prevádzkujeme rýchlu lekársku pomoc (RLP) a od 27. apríla 2020 sa k tomu pridala ambulancia rýchlej zdravotnej pomoci (RZP),“ ozrejmil riaditeľ NsP Igor Steiner.

Vhodná do terénov

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška je rád, že po ôsmich rokoch sa tieto služby vrátili pod krídla nemocnice. „Lepšie by to malo byť pre pacientov, aj finančne pre nemocnicu,“ povedal.

„Ide o štvorkolku, ktorá je veľmi dobrá hlavne do horských terénov v okolí Považskej Bystrice. Potrebovali sme práve vozidlo, ktoré je schopné zvládať terén a poskytovať tam prvú pomoc,“ doplnil Steiner.

Výjazdy

Novú sanitku RZP v cene 117-tisíc eur predstavitelia zriaďovateľa nemocnice (TSK) krstili v auguste. Vozidlo RLP je trochu staršie, pričom bolo odkúpené od predchádzajúceho prevádzkovateľa. Sídlo oboch staníc je situované v areáli NsP v zrekonštruovaných priestoroch, ktoré spĺňajú požiadavky materiálno-technického a priestorového vybavenia.

Riaditeľ považskobystrickej nemocnice uviedol, že v priemere má RLP 120 až 140 výjazdov za mesiac a RZP ich má 160 až 180.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si, ako vyzerá.

OBRAZOM: Takto vyzerá nová sanitka považskobystrickej nemocnice
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie