Filip Chudý Krimi

Nikola (22) jazdila pri Považskej zo strany na stranu, razil z nej alkohol a …

Na ceste medzi Považskou Bystricou a Prečínom jazdila mladá cyklistka, ktorú zastavili policajti. Pozrite, koľko nafúkala.

Ilustračný obrázok k článku Nikola (22) jazdila pri Považskej zo strany na stranu, razil z nej alkohol a …
Zdroj: TASR

„O tom, že niektorí vodiči sú nepoučiteľní a sadajú si za volant ,pod parouʻ sa na cestách Trenčianskeho kraja presviedčame denne. Nezaostávajú však ani cyklisti, ktorí sú taktiež účastníci cestnej premávky,“ povedala Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

„V utorok 20. augusta krátko popoludní si policajná hliadka Obvodného oddelenia z Považskej Bystrice všimla cyklistku, ktorá na ceste medzi Považskou Bystricou a Prečínom jazdila zo strany na stranu a bez ochrannej prilby,“ opísala krajská policajná hovorkyňa.

Preto ju podľa jej slov zastavili a vyzvali k preukázaniu totožnosti. „22-ročnú Nikolu, nakoľko z nej bolo cítiť alkohol, policajti podrobili dychovej skúške. Alkotest policajtom ukázal hodnotu 1,26 mg/l, čo predstavuje 2,63 promile alkoholu v dychu. Opakovaná dychová skúška ukázala ešte vyššiu hodnotu – 2,85 promile,“ uviedla.

Na mieste bola podľa Antalovej s mladou cyklistkou spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku. „V správnom konaní na okresnom dopravnom inšpektoráte jej hrozí pokuta až do 800 €,“ doplnila.

Polícia upozorňuje, že aj pre cyklistov platia rovnaké sankcie za priestupok spáchaný požitím alkoholických nápojov (aj nad 1 promile). „Okrem prípadov, keď cyklisti jazdia v zastavanom území obce a po cestičke pre cyklistov a ak množstvo alkoholu pri dychovej skúške neprekročí hodnotu 0,24 mg/l (po prepočítaní 0,50 promile),“ ozrejmila Antalová.

Tá k tomu dodala, že zákaz činnosti viesť motorové vozidlá nemožno uložiť vodičovi nemotorového vozidla.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie