Práca

Nezamestnanosť v Považskobystrickom okrese: V kraji sme medzi najhoršími

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny prezradilo, ako je to z nezamestnanosťou v Považskej a okolí. Kam sa zaradil náš okres?

Ilustračný obrázok k článku Nezamestnanosť v Považskobystrickom okrese: V kraji sme medzi najhoršími
Zdroj: TASR

Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) klesla v septembri medzimesačne o 0,01 % na úroveň 3,87 %. Priemerná nezamestnanosť klesla medzimesačne v šiestich z deviatich okresov TSK. Informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Najvyššia priemerná miera nezamestnanosti v TSK bola v septembri v okrese Prievidza, kde dosiahla úroveň 5,29 %. Za ním bol druhý v poradí okres Považská Bystrica (4,50 %).

Nasledovali okresy Bánovce nad Bebravou (4,36 %), Partizánske (4,20 %), Púchov (3,39 %), Myjava (3,22 %), Nové Mesto nad Váhom (3,12 %) a Ilava (2,90 %). Najnižšia nezamestnanosť v TSK bola v septembri v okrese Trenčín, kde klesla na 2,82 % a bola zároveň piata najnižšia spomedzi slovenských okresov. Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti na Slovensku klesla medzimesačne o 0,12 % na úroveň 6,42 %. Najvyššia bola v okrese Rimavská Sobota (20,28 %), najnižšia v okrese Piešťany (2,39 %).

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania, už čoskoro sa dočkáme: Poznáme termín otvorenia plavárne

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie