Krimi

Nešťastie v lezeckej oblasti pri Považskej: Horolezca (27) ratovali leteckí záchranári

Záchranná akcia v našich končinách. Český horolezec bol v nedostupnom teréne, na miesto odišlo päť horských záchranárov a vyrazil tam aj záchranársky vrtuľník.

Ilustračný obrázok k článku Nešťastie v lezeckej oblasti pri Považskej: Horolezca (27) ratovali leteckí záchranári
Zdroj: TASR

Operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby požiadalo horských záchranárov z Oblastného strediska Malá Fatra o pomoc pre 27-ročného českého horolezca, ktorý vypadol asi šesť metrov zo steny v lezeckej oblasti Pod Hradiskom za obcou Pružina v Považskobys­trickom okrese.

Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke, horolezec sa sťažoval na bolesť chrbtice. Keďže bol v nedostupnom teréne, na miesto odišlo päť horských záchranárov a vyrazili tam aj leteckí záchranári zo Žiliny.

,,Po príchode záchranárov HZS a lekára leteckých záchranárov bola mužovi aplikovaná intravenózna liečba. Muž pádom utrpel početné zranenia chrbtice, panvovej oblasti a dolnej končatiny. Po ošetrení a zafixovaní vo vákuovom matraci bol pacient spustený z exponovaného terénu za pomoci lanovej techniky na asfaltovú cestu a transportovaný terénnym vozidlom HZS na futbalové ihrisko, kde bol preložený na palubu vrtuľníka,“ informovala HZS.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie