Rôzne Video

Nemocnica v Považskej zvyšuje bezpečnosť: Pozrite, akú novinku spustila, VIDEO

Úroveň protivírusovej ochrany v považskobystrickej nemocnici zvýši dezinfekčná brána. Pozrite si, ako to funguje.

Zdroj: Dnes24.sk

Úroveň protivírusovej ochrany zamestnancov a návštevníkov Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici zvýši nová dezinfekčná brána pri vstupe do zariadenia. Nemocnici ju vo štvrtok darovala súkromná považskobystrická spoločnosť, účinnosť dezinfekcie je 99,9 percenta.

Veľké plus

Podľa riaditeľa považskobystrickej nemocnice Igora Steinera je dezinfekčná brána obrovským plusom. „Okrem klasických bariérových vstupov do nemocnice, kde sa meria teplota a zisťuje anamnéza, prechádza každý návštevník nemocnice aj dezinfekciou oblečenia. Súčasťou brány je aj dezinfekcia rúk, takže to riziko importu nákazy, či už koronavírusu alebo v budúcnosti iných vírusov, sa minimalizuje,“ skonštatoval Steiner.

„Vidím v tom dlhodobý efekt. Minimálne počas zimných mesiacov to bude fantastická vec, keď budú chrípkové, prípadne iné vírusové infekcie. Preto verím, že dohoda bude taká, že to budeme môcť využívať dlhodobo,“ povedal riaditeľ NsP.

Pomoc

Riaditeľ považskobystrickej pobočky nemeckej strojárskej spoločnosti Spanner Patrik Lišaník uviedol, že dezinfekčnú bránu darovali nemocnici na dobu neurčitú, takže pokiaľ to bude chcieť využívať, môže tak robiť bezplatne aj v budúcnosti.

Podľa Lišaníka dezinfekčnú bránu vyvinuli v priebehu niekoľkých týždňov a prvú darovali bezplatne považskobystrickej nemocnici. „V Považskej Bystrici pôsobíme už 14 rokov, sme tu, sme domáci a aj my chceme pomôcť dobrej veci,“ zdôraznil.

Dopyt v Európe

Brána podľa neho pracuje na báze deviatich dýz striekajúcich dezinfekčný roztok na oblečenie a ruky. Trhová cena výrobku je okolo 5500 eur, pri presunutí celej kapacity firmy na výrobu brán by ich dokázali vyrobiť mesačne asi 400.

„Dopyt je podstatne väčší z celej Európy, brány budeme predávať do Talianska, Francúzska, Česka a na Slovensko. Certifikát sme získali dnes, brány začíname distribuovať zákazníkom,“ doplnil Lišaník.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si, ako to vyzerá.

OBRAZOM: Nová dezinfekčná brána v nemocnici v Považskej Bystrici
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie