Filip Chudý Rôzne

Nemocnica v Považskej s novým vybavením: Lepšia starostlivosť o najmenších! FOTO

V považskobystrickej nemocnici sa narodí ročne približne 1 200 detí, pričom o ne bude po novom ešte lepšie postarané. Čo v našej nemocnici pribudlo?

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Považskej s novým vybavením: Lepšia starostlivosť o najmenších! FOTO
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Novorodenecké oddelenie Nemocnice s poliklinikou (NsP) Považská Bystrica môže po novom poskytovať ešte lepšiu starostlivosť o našich najmenších. Do jeho vybavenia totiž pribudli tri nové prístroje. Prvým je termolôžko, ktoré umožňuje novorodencovi vytvoriť termálny komfort, navyše má zabudovaný monitorovaní systém. Ďalším je fototerapeutická LED lampa. Tá pomáha liečiť žltačku novorodenca a tiež skrátiť pobyt novorodenca v nemocnici. Tretím prístrojom je podporná ventilácia, ktorá sa využíva pri deťoch, ktoré majú problém s dýchaním po narodení.

Prístroje našej nemocnici venovala známa predajná sieť, ktorý takto podporil všetky novorodenecké oddelenia, ktoré poskytujú bezplatnú pôrodnícku činnosť na Slovensku. Je ich 53. „Darovali sme sadu troch prístrojov, ktoré sú v hodnote približne 19-tisíc eur. Samotné prístroje sa vyberali po konzultáciách s odborníkmi,“ povedala Kamila Klučková z úseku komunikácie spoločnosti. Ako prezradila Monika Mokrášová, primárka novorodeneckého oddelenia našej nemocnice, podporná ventilácia im chýbala. Zvyšné dva prístroje síce už mali, ale potrebovali ďalšie.

„Vďaka tejto pomoci sme zmodernizovali naše prístrojové vybavenie, čím sa skvalitní zdravotná starostlivosť o našich malých pacientov. Ide o prístroje, ktoré pomáhajú bábätkám adaptovať sa po narodení,“ vyjadrila sa Mokrášová.

Tá ďalej uviedla, že novorodenecké výhrevné lôžka a vlastne aj ostatné prístroje využívajú dennodenne. „Každým rokom máme nárast počtu pôrodov, pričom všetci novorodenci prejdú dverami nášho oddelenia, hlavne pri adaptačnom procese. Čiže naozaj, využiteľnosť týchto prístrojov je veľká,“ doplnila primárka novorodeneckého oddelenia s tým, že v budúcnosti by určite privítali aj ďalšie moderné fototerapeutické LED lampy na liečbu žltačky či ďalší prístroj na vysoko prietokovú kyslíkovú liečbu kontinuálnym pretlakom, pričom by sa zišiel aj zatvorený inkubátor.

Jana Lunáková, námestníčka pre ošetrovateľstvo NsP v Považskej Bystrici, za vedenie nemocnice víta takúto aktivitu známej predajnej siete, ktorá im opakovane poskytla prístroje. „Pomáha to skvalitňovať starostlivosť o novorodencov, ktorí vďaka tomu môžu skôr opustiť priestory našej nemocnice a ísť domov,“ dodala s tým, že vďaka tomu nemusia niektoré detičky prekladať na vyššie pracoviská do Bratislavy alebo Trenčína.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považskobystrická nemocnica o niečo modernejšia: Nové prístroje pre novorodencov
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie