Filip Chudý Rôzne

Nemocnica v Považskej bude mať nového riaditeľa: Odporučili známe meno

Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica hľadala v ostatných mesiacoch nového riaditeľa. Krajskí poslanci budú hlasovať o tomto mene.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Považskej bude mať nového riaditeľa: Odporučili známe meno
Zdroj: TASR

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) vyhlásil v októbri 2018 výberové konanie na obsadenie postu riaditeľa Nemocnice s poliklinikou (NsP) Považská Bystrica, pričom prihlášky sa mohli odovzdať do 26. októbra. Ako nám prezradila Veronika Rezáková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK, prihlásil sa len jeden kandidát, pričom výberová komisia dňa 9. novembra 2018 zhodnotila splnenie kvalifikačných predpokladov a požiadaviek uchádzača a odporučila ho na verejné vypočutie.

„O obsadenie pozície riaditeľa NsP Považská Bystrica prejavil záujem iba jediný kandidát, a to MUDr. Igor Steiner, MPH, ktorý je v tomto čase poverený riadením NsP Považská Bystrica,“ povedala Rezáková.

Verejné vypočutie uchádzača sa uskutočnilo v stredu 16. januára na verejnom zasadnutí Komisie sociálnej pomoci a zdravotníctva pri Zastupiteľstve TSK. „Daná komisia po riadnom výberovom konaní a následnom verejnom vypočutí uchádzača odporučila Zastupiteľstvu TSK menovať do funkcie riaditeľa NsP Považská Bystrica Igora Steinera, doteraz povereného riadením nemocnice, a to na základe splnenia všetkých stanovených kritérií a požiadaviek,“ informovali z Úradu TSK.

Ako ďalej uviedli, zastupiteľstvo sa bude touto otázkou zaoberať na svojom najbližšom rokovaní, ktoré sa uskutoční v pondelok 28. januára. Konečné rozhodnutie je podľa slov Rezákovej na samotných poslancoch krajského zastupiteľstva. Jedným z nich je aj samotný Igor Steiner. „Riaditeľ nemocnice sa ujme svojej funkcie v termíne určenom Zastupiteľstvom TSK,“ dodala.

Pripomeňme si, že predchádzajúci riaditeľ považskobystrickej nemocnice Peter Rendek skončil vo funkcii riaditeľa k 1. septembru 2016 na vlastnú žiadosť. Predseda TSK Jaroslav Baška následne poveril od 2. septembra 2016 riadením nemocnice Igora Steinera, dovtedajšieho námestníka NsP Považská Bystrica. Tak o tom vtedy TSK informoval.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie