Krimi

Nehoda v Udiči: Policajti zdokumentovali zrážku auta s dôchodkyňou (77) na bicykli

Mohlo sa to skončiť oveľa horšie. Dôchodkyňa (77) podľa policajnej správy nedala prednosť autu.

Ilustračný obrázok k článku Nehoda v Udiči: Policajti zdokumentovali zrážku auta s dôchodkyňou (77) na bicykli
5
Galéria

Policajti z Považskej Bystrice dokumentovali dopravnú nehodu cyklistky a osobného motorového vozidla. Našťastie sa nik vážne nezranil.

77-ročná cyklistka jazdila po účelovej komunikácii v obci Udiča. Keď vychádzala na hlavnú cestu, nedala prednosť v jazde po hlavnej ceste idúcemu vozidlu Toyota. Vodič sa snažil zrážke s cyklistkou vyhnúť a strhol riadenie doľava, do protismernej časti vozovky. Aj napriek tejto snahe cyklistka narazila do zadného kolesa vozidla Toyota. Po náraze dôchodkyňa spadla na zem a utrpela ľahké zranenia hlavy. Dychová skúška u oboch účastníkov mala negatívny výsledok,“ informujú považskobystrickí policajti na sociálnej sieti.

Policajti v tejto súvislosti ešte upozorňujú na dôležitú vec. „V súvislosti s účasťou cyklistov pri dopravných nehodách upozorňujeme na skutočnosť, že podľa ustanovení zákona o cestnej premávke sú cyklisti povinní počas jazdy na bicykli mimo obce chrániť si hlavu riadne upevnenou ochrannou prilbou. Ak je cyklistom osoba mladšia ako 15 rokov,táto povinnosť sa vzťahuje aj na jazdu v obci.“

Dôchodkyňa (77) nedala prednosť autu na hlavnej ceste v Udiči
5
Galéria

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie