Filip Chudý Krimi

Nehoda na parkovisku: Vodič (27) nacúval do dvoch detí (11, 10) a zranil ich

V Beluši sa stala dopravná nehoda, pri ktorej vodič pri cúvaní narazil do dvoch detí.

Ilustračný obrázok k článku Nehoda na parkovisku: Vodič (27) nacúval do dvoch detí (11, 10) a zranil ich
Zdroj: Dnes24.sk

V nedeľu 1.decembra v čase o 19.00 h došlo k dopravnej nehode v Beluši na parkovisku pri Dome služieb. Informoval o tom Pavol Kudlička, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

K dopravnej nehode malo podľa jeho slov dôjsť tak, že 27-ročný vodič pri vedení osobného auta značky Ford Focus v dôsledku nesprávneho spôsobu otáčania a cúvania, zadnou časťou vozidla narazil do chodcov, ktorí prechádzali za vozidlom v smere od miestneho trhoviska k budove OcÚ Beluša.

„Pri dopravnej nehode došlo ku dvom ľahkým zraneniam detí vo veku 11 a 10 rokov. Alkohol u vodiča nebol zistený,“ povedal Kudlička.

Polícia varuje účastníkov cestnej premávky, že si treba dávať pozor na parkoviskách pred obchodnými domami. „Vodiči, keď budete vychádzať z parkovacieho miesta ste povinní sa dostatočne presvedčiť, či za autom sa nepohybujú chodci. Chodci buďte ohľaduplní a dávajte si pozor na parkoviskách pred obchodnými domami a dostatočne sa presvedčte, či môžete bezpečne prejsť,“ uviedol krajský policajný hovorca.

Chodci sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky. „A často na to nemyslia. Podceňujú reflexné prvky na oblečení, a to ich často stojí to najcennejšie, ich život. Najmä starší občania s obľubou nosia tmavé oblečenie. Neuvedomujú si, že vodič ich často uvidí, až keď je neskoro. Aj reflexný pás môže zachrániť váš život, aj keď sa možno nehodí k topánkam či kabelke. Okrem toho je nutné predvídať, prechádzať cez cestu na miestach na to určených, vyhýbať sa rizikovým úsekom, nepreliezať zábradlia a neriskovať. Deti sú hravé a páčia sa im farby. To by mali využiť ich rodičia. Pri kúpe oblečenia, školskej tašky či vaku myslieť okrem účelnosti aj na bezpečnosť, čo znamená ich viditeľnosť na cestách,“ dodal Kudlička.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie