Filip Chudý Krimi

Nečakaný úlovok považskobystrických policajtov: Michal (24) má problém! FOTO

Považskobystrická mestská polícia riešila v priebehu dvoch hodín dva prípady v rôznych kútoch nášho mesta, ktoré mali toho nakoniec viac spoločné...

Ilustračný obrázok k článku Nečakaný úlovok považskobystrických policajtov: Michal (24) má problém! FOTO
6
Galéria

Mestskej polícii v Považskej Bystrici bolo v nedeľu 1. októbra oznámené, že došlo ku krádeži vlámaním do priestorov ZŠ Nemocničná, pričom páchateľ mal ukradnúť tovar z bufetu. Informoval nás o tom náčelník mestskej polície Juraj Lieskovský s tým, že ich hliadka prišla na miesto, preverila situáciu a oznámila to aj štátnej polícii. „Dve hodiny na to nám občania z Jelšového na Mošteníkovej ulici oznámili, že z neobývaného domu je počuť zvuky a vidieť tam pohyb. Hliadka aj so psovodom sa vydala na miesto a požiadala o súčinnosť štátnu políciu,“ opísal Lieskovský.

Ako ďalej uviedol, keďže osoba v dome nereagovala na výzvy opustiť dom, polícia vylomila dvere na dome a vošla do objektu, kde zadržala 24-ročného Michala z Považskej Bystrice, pričom jeden mestský policajt sa pri zatýkaní ľahšie zranil, ale nebolo nutné lekárske ošetrenie. Lieskovský doplnil, že táto osoba je policajtom dobre známa a vedia o jej sklonoch k agresivite, aj preto boli pri zatýkaní použité aj hmaty a chvaty.

„Pri prehliadke domu sa našli veci, ktoré mohli pochádzať práve z krádeže na ZŠ Nemocničná. Dali sme si veci do súvisu, boli privolaní pracovníci odboru kriminálnej polície a orgány činné v trestnom konaní, ktoré miesto zdokumentovali. Ďalším objasňovaním sa podarilo zistiť, že táto osoba zadržaná mestskou políciou sa dopustila krádeže vlámaním v priestoroch ZŠ Nemocničná a taktiež krádeže v kávomatoch v priestoroch Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici,“ povedal náčelník mestskej polície.

K prípadu krádeže vlámaním do ZŠ Nemocničná sa nám vyjadrilo aj Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Považskej Bystrici, ktoré poskytlo nasledujúce stanovisko: „Podozrivým je Michal Č., 24-ročný bezdomovec s trvalým pobytom mesto Považská Bystrica. Za spáchanie zločinu krádeže hrozí podozrivému Michalovi Č. trest odňatia slobody tri až desať rokov. Voči podozrivému zatiaľ nebolo vznesené obvinenie, nakoľko sa ešte vykonávajú potrebné procesné úkony.“

Juraj Lieskovský vyzdvihol spoluprácu so štátnou políciou, ktorá je podľa neho v našom meste na vysokej úrovni. „Bolo veľmi dobré, že občania sú vnímaví a všimli si niečo také, čo sa dialo okolo nich v Jelšovom. Vďaka tomu sa zadržala osoba, ktorá inak mohla pokračovať v trestnej činnosti v našom meste, čím sa ochránil ďalší majetok. Preto ďakujeme občanom a tiež príslušníkom štátnej polície za pomoc,“ dodal.

Vlámačka na I. ZŠ v Považskej Bystrici: Zábery priamo z miesta činu
6
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Štefan (48) zmizol takmer pred štyrmi rokmi: Policajti z Považskej prosia o pomoc

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie