Filip Chudý Hádzaná

Nečakané problémy považskobystrických hádzanárov: Vypadli tri opory

Seniorský tím MŠK Považská Bystrica postretli počas letnej prípravy nepríjemnosti. Vyjadrilo sa k tomu aj vedenie MŠK.

Ilustračný obrázok k článku Nečakané problémy považskobystrických hádzanárov: Vypadli tri opory
Zdroj: Barbora Talačová

Hádzanári MŠK Považská Bystrica majú za sebou prvé dva prípravné zápasy. Doma aj vonku sa stretli so Zubří, pričom českému extraligistovi podľahli v oboch prípadoch takmer totožnými výsledkami (22:29, 23:29). Tréner Václav Straka však počas duelov výrazne miešal zostavou, keď dal šancu všetkým hráčom. Medzi nimi sa však nenachádzali tri opory – Peter Tumidalský, Ladislav Kovačin a Martin Biel.

Hoci s doterajším kapitánom bolo vedenie klubu dohodnuté na predĺžení zmluvy, pričom aj Tumidalský začal letnú prípravu, nakoniec sa onedlho 40-ročný hádzanár rozhodol venovať naplno práci a u nás skončil. Nepríjemná situácia nastala počas letnej prípravy aj na brankárskom poste, keďže doteraz naši prví dvaja brankári sú pre zranenia vyradení z hry.

Riaditeľ MŠK Ľubomír Kubovič uviedol že Tumidalský sa rozhodol ukončiť hráčsku činnosť a zameral sa na zamestnanecké aktivity. „Uvedomujeme si, že tým nám vznikol problém v obrane, ale momentálne to nebudeme riešiť, keďže máme náhrady z vlastných zdrojov. Situáciou sa budeme zaoberať po jesennej časti. Keď sa ukáže, že potrebujeme zaňho náhradu, riešili by sme to v zimnom prestupovom termíne. Ale skôr predpokladám, že sa zameriame na našich chlapcov, ktorí vychádzajú z dorastu,“ povedal riaditeľ MŠK.

Podľa Kubovičových slov ani brankársku otázku aktuálne neriešia. „Kovačin je momentálne mimo hry, rovnako ako Biel. Predpokladáme, že Biel ukončí kariéru, keďže rovnaké zranenie má už niekoľkýkrát. Do brány máme teraz pripraveného Michala Dobroňa a mladého Kevina Budaya. Veríme, že Kovačin sa za mesiac vráti, aby nám opäť pomohol na ihrisku,“ doplnil. V zálohe je ešte alternatíva s Marcelom Adamčíkom, ktorý v minulej sezóne hosťoval v Stupave, ale problémom je, že študuje v Bratislave.

Kubovič ďalej uviedol, že káder mužov by mal byť nateraz uzavretý. „Doplnili by sme ho až v zimnom prestupovom termíne, čiže pred nadstavbovou časťou a play-off,“ dodal. Najbližší prípravný zápas odohrajú považskobystrickí hádzanári v piatok 9. augusta o 18:30 doma proti SKP Frýdek-Místek.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Tréner Václav Straka bol na začiatku letnej prípravy potešený so stavom kádra, to však ešte netušil, čo sa počas nej stane…

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie