Filip Chudý Hádzaná Video

Návrat fanúšikov po jedenapolročnom pôste pomohol Považskej k víťazstvu, VIDEO

Na konci februára 2020 mohli v Považskej Bystrici naposledy voľne prísť fanúšikovia na hádzaná, odvtedy až teraz.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V úvodnom kole nového ročníka Niké Handball extraligy zvíťazili hádzanári MŠK Považská Bystrica nad nováčikom Záhoráci Stupava/Malacky 35:23. Zápas bol výnimočný z toho pohľadu, že po roku a pol mohli voľne prísť do hľadiska fanúšikovia, keďže sme zelený okres a v režime „základ“ nebolo potrebné sa preukázať ničím iným okrem vstupenky. Aj preto po dlhej dobe vládla na tribúnach pravá športová atmosféra.

Absencie

Domáci sa však trochu dlhšie rozbiehali, veď prvýkrát vyhrávali až v 24. minúte. Tréner Václav Straka to vysvetlil nervozitou z úvodu sezóny a tiež malým počtom informácií o súperovi, ktorého si tak potrebovali oťukať. „Prvý polčas preto nebol ideálny, ale približne od 15. minúty sme vyhrali úsek 8:3, pričom náš nástup do druhého polčasu zlomil súpera a s chuťou sme si v ňom zahrali,“ pripojil.

„S kádrom som spokojný, len treba pracovať a byť zdravý. Teraz nám chýbali hráči z rôznych príčin,“ povedal.

Z 19-členného kádra MŠK neboli na súpiske v prvom kole až šiesti hráči (Vallo, Dobroň, Maliar, Chovanec, Lovíšek, Urík), aj preto bolo na lavičke trochu pustejšie. Ako však ubezpečil považskobystrický tréner, nejde o žiadne dlhodobé absencie a v ďalšom kole v Košiciach proti HK, ktoré bude kvôli prestávke až o dva týždne, by už mal byť káder kompletný.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Skúsenosti

Tréner nováčka Peter Olšavský bol spokojný s výkonom svojich zverencov, len výsledok bol podľa neho krutý. „Prvý polčas nám vyšiel z viacerých hľadísk, po zmene strán nám trochu odišla disciplína pri streľbe, akoby nám aj dochádzali sily. Nie som však veľmi sklamaný, prevládajú pozitíva,“ doplnil s tým, že ako nováčik súťaže chcú napredovať.

Dôležitá podľa neho bude analýza zápasu, aby si povedali s hráčmi chyby, ktoré nastali. „Rozoberieme si, prečo sme sa nevedeli v neskoršej fáze zápasu presadiť cez obranu, ale aj takého skúsenosti nám pomáhajú, aby sme sa posúvali ďalej,“ dodal.