Filip Chudý Hádzaná

Najťažšiemu súperovi sme sa vyhli: Považská Bystrica túži minimálne po finále

Hádzanári MŠK Považská Bystrica už deviatykrát za sebou patria po slovenskej pohárovej špičky. Ale chcú viac, hlavne po žrebe semifinále.

Ilustračný obrázok k článku Najťažšiemu súperovi sme sa vyhli: Považská Bystrica túži minimálne po finále
Zdroj: Barbora Talačová

Deviatu sezónu za sebou sa hádzanárom MŠK Považská Bystrica podarilo postúpiť do semifinále Slovenského pohára. Na ceste doň sme v septembri v osemfinále vyhrali na pôde Malaciek 37:33 a v decembrovom štvrťfinále sme doma porazili Nové Zámky 34:29. Tentoraz sa však nebude hrať záverečná fáza pohárovej súťaže na dva zápasy systémom doma-vonku, ale všetci štyria semifinalisti sa zúčastnia Final 4 Slovenského pohára mužov. To sa uskutoční v sobotu 16. a v nedeľu 17. marca 2019 v športovej hale Košice Crows na Alejovej ulici v Košiciach.

Štvrtkový žreb semifinále rozhodol o tom, že MŠK Považská Bystrica narazí na HK Agro Topoľčany a HKM Šaľa nastúpi proti obhajcovi trofeje Tatranu Prešov. Víťazi sobotných zápasov potom v tretiu marcovú nedeľu odohrajú finále Slovenského pohára. Zdolané družstvá v semifinále nehrajú zápas o 3. miesto. Presné začiatky duelov budú určené neskôr po dohode s TV, keďže pohárové finále mužov aj žien (oba turnaje Final 4 sa budú hrať naraz v Košiciach) majú byť v priamych prenosoch.

Považskobystrickí hádzanári hrali vo finále národného pohára celkovo zatiaľ sedemkrát (1997, 2001, 2006, 2012, 2015, 2017 a 2018). Z pohárovej trofeje sme sa tešili v rokoch 2001 a 2006.

Reakcia na žreb

Václav Straka (tréner MŠK Považská Bystrica): „Na výber sme mali troch súperov, pričom sme nechceli Prešov, keďže s tým chceme hrať vo finále. Nakoniec sme dostali Topoľčany, ktoré určite chceme poraziť, keďže túžime po finálovom stretnutí. Motiváciou pre nás je aj to, že už len postup do finále nám prakticky zabezpečuje európsku miestenku, čo sú ďalšie pozitíva smerom do budúcnosti. Zaujímavé je to tento rok z toho pohľadu, že sa hrá na neutrálnej pôde a na jeden zápas, čiže sa dá ľahšie nachytať na hruškách možno aj Prešov. Takže aj šanca na zisk trofeje tam určite je.“

Žreb Final 4 Slovenského pohára mužov

Hrá sa 16. – 17. marca 2019 (Dejisko ŠH Košice Crows, Alejová ulica)

Semifinále (sobota 16. marca 2019)
MŠK Považská Bystrica – HK Agro Topoľčany
HKM Šaľa – Tatran Prešov

Finále (nedeľa 17. marca 2019)
víťazi semifinálových zápasov

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie