Hádzaná

Najhorší scenár odvrátený: Výhra Považskej potvrdená, trestať má disciplinárka

Hoci hádzanári MŠK Považská Bystrica suverénne vstúpili do sezóny a dostali sa na prvé miesto, hrozilo, že o to prídu.

Ilustračný obrázok k článku Najhorší scenár odvrátený: Výhra Považskej potvrdená, trestať má disciplinárka
13
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej (ŠTK SZH) sa vo štvrtok 10. septembra na svojom zasadnutí okrem iného zaoberala aj zápasom 1. kola Slovnaft handball extraligy MŠK Považská Bystrica – MHC Štart Nové Zámky (32:15). Dôvodom bolo, že v zápise o stretnutí bolo na domácej súpiske uvedených 17 hráčov (povolených je 16, pozn.).

Zostáva v platnosti

Išlo o to, že Považskobystričania napísali 17 hráčov preto, že až na predzápasovej rozcvičke sa malo určiť, či bude môcť kvôli zdravotným problémom nastúpiť Martin Briatka. Preto bol pripravený aj Dominik Zábavčík. Nakoniec sa rozhodlo, že Briatka môže hrať a Zábavčík šiel na tribúnu, lenže nebol vyškrtnutý zo zápisu o stretnutí.

„ŠTK SZH ponecháva výsledok zápasu v platnosti, nakoľko neprišlo k neoprávnenému štartu hráča,“ tlmočil rozhodnutie pred Dnes24 Martin Simonides, vedúci marketingu a médií SZH.

V zdôvodnení sa píše, že rozhodli tak preto, že domáci hráč Zábavčík sa na hracej ploche nenachádzal a Považská Bystrica mala už pri predstavovaní na ploche 16 hádzanárov. Kvôli tomu preskúmali aj všetky materiály a videozáznam.

Slovo pre disciplinárku

Ako je ďalej uvedené v rozhodnutí, ŠTK SZH dospela k záveru, že pri vypisovaní a kontrole zápisu o stretnutí pochybili delegát zápasu (Marian Čech), zodpovedný vedúci družstva MŠK Považská Bystrica (Peter Valášek) a zapisovateľ (Ľubomír Chabada).

Zároveň ŠTK SZH odstúpila prípad a pochybenie uvedených osôb disciplinárnej komisii zväzu. Tiež požiadala IT oddelenie SZH o obmedzenie počtu hráčov v elektronickom zápise na maximálne 16.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie