Filip Chudý Rôzne

Nádielka praje lyžovačkám: Strediská okolo Považskej hlásia ideálne podmienky

Perinbaba sa prebudila a na okolité svahy padá sneh. Pozrite, kde hlásia akú perinu a vyrazte za zimným relaxom.

Ilustračný obrázok k článku Nádielka praje lyžovačkám: Strediská okolo Považskej hlásia ideálne podmienky
Zdroj: TASR

Milovníci zimných športov v týchto dňoch zbystrili svoju pozornosť, keďže aj do nášho regiónu dorazila poriadna snehová nádielka. Spolu s ňou sa spustila aj lyžiarska sezóna v Považskobys­trickom okrese. Priamo v našom meste na svahu Mašková sa premiérovo lyžovalo počas prvej januárovej soboty, pričom v tento deň sa otvorila lyžiarska sezóna aj v stredisku Ski Podjavorník. Druhé väčšie lyžiarske stredisko v našom okrese Ski Ráztoka – Horná Mariková ešte neotvorilo kvôli technickým problémom.

„Víchrica pred Silvestrom zvalila stromy na zariadenie vleku, poničila vedenie a stĺpy vedenia. Preto sme nemohli, aj keď sú podmienky na lyžovanie vynikajúce, spustiť prevádzku. Dodávatelia zariadení nám boli schopní dodať náhradné diely až cez víkend. Na odstránení poruchy pracujeme dňom aj nocou,“ píše sa na facebookovej stránke Ski Ráztoka – Horná Mariková.

Prevádzkár strediska Peter Mikloš nám informácie potvrdil s tým, že odstránení problémov pracuje osem chlapov. „Akonáhle vlek spojazdníme, hneď ho spúšťame a otvárame sezónu. Predpokladáme, že sa tak stane v stredu 9. januára počas nočného lyžovania od 18:00. Tiež sme zasnežovali, čiže máme veľa snehu, preto zjazdovky ešte pred samotným spustením upravíme. Máme ideálne snehové podmienky, na zjazdovkách je približne 70 cm snehu,“ prezradil.

Kým Ráztoka by mala mať počas sezóny otvorené každý deň od 9:00 do 16:00 (večerné lyžovanie v utorok, stredu, piatok a sobotu o 18:00 – 20:30), Ski Podjavorník bude mať otvorené v piatok (18:00 – 21:00), sobotu (9:00 – 16:00, 18:00 – 21:00) a nedeľu (9:00 – 16:00). „No počas jarných prázdnin môže byť stredisko v prípade dobrých snehových podmienok otvorené celý týždeň a vtedy sa môžu prevádzkové hodiny upraviť,“ ozrejmil majiteľ strediska Ivan Staňo.

Podľa jeho slov sú na Podjavorníku momentálne v prevádzke všetky zjazdovky, keďže je dostatok snehu. „Podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Tráva, kamene a iné podobné veci na zjazdovke nehrozia,“ doplnil.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie