Filip Chudý Hádzaná

Na záver roka to najlepšie: Úspešná séria Považskej podporená kanonádou, FOTO

V poslednej fáze tohto roka sa naši hádzanári viezli na pozitívnej vlne, z ktorej nevystúpili ani pri rozlúčke, práve naopak. Čo sme tu dávno nemali?

Ilustračný obrázok k článku Na záver roka to najlepšie: Úspešná séria Považskej podporená kanonádou, FOTO
15
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

V stredu podvečer dali hádzanári MŠK Považská Bystrica peknú bodku za celým rokom 2017. Nielenže Nové Zámky porazili 38:24, ale zároveň strelili najväčší počet gólov nielen v tomto roku, ale rovno od 26. septembra 2015 (výhra nad Pezinkom 42:25). Tým potvrdili, že na konci jesennej časti mali výbornú formu. Veď vyhrali sedem súťažných zápasov za sebou a v desiatich v rade nenašli premožiteľa. Vlastne jediným mužstvom, ktoré ich na jeseň porazilo, bol dvakrát úradujúci majster z Prešova. Z 21 súťažných zápasov vyhrali až 16, pričom aj pri troch remízach boli podľa priebehu stretnutí skôr bližšie k víťazstvám.

„Výsledkovo sme spokojní na maximum, veď taká bilancia si zaslúži absolutórium. Navyše aj naša hra po októbrovej reprezentačnej pauze nabrala na obrátkach, čo bolo vidieť na forme a sebavedomí hráčov. Systém nám fungoval. Pozitívne je aj to, že hráči hrali zodpovedne aj vtedy, keď boli unavení z náročnej série zápasov. Na tom môžeme stavať aj v ešte dôležitejších fázach sezóny, keď sa bude lámať chlieb,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

Ten bol rád, že potvrdili očakávané víťazstvo, pričom bol na ihrisku aj viditeľný pomer síl. „Ale aj to, že sa blížia Vianoce a bol to posledný zápas našej náročnej série. To sa podpísalo na nejakých nepresnostiach, preto hra nemala také tempo, ale som spokojný, lebo sme zvládli tento duel a hlavne celú jeseň,“ konštatoval náš tréner s tým, že hoci mohli dať aj viac gólov, keďže už v prvom polčase ich zaznamenali 21, dôležité sú hlavne body a rozloženie síl.

Tomáš Vallo bol rád, že zvládli úlohu favorita, hoci bolo na nich možno občas vidieť, že hlavami sú trochu už na dovolenke. „Síce sme sa v úvode čiastočne trápili v obrane, ale potom sme zabrali a vďaka ,ľahkýmʽ gólom získali náskok. Po zmene strán sme sa tiež chvíľu hľadali, ale obrana a brankár nám pomohli a už to opäť išlo,“ vyjadrila sa naša spojka.

Aj podľa tvorcu považskobystrickej hry to bola to pekná bodka za celým rokom. „Veľmi dobré bolo, že sme si mohli v ostaných zápasoch rozložiť sily, pretože jar bude náročná. Čaká nás finále Slovenského pohára, Vyzývací pohár, záver ligy, čiže pošetrené sily sa nám zídu,“ doplnil Vallo s tým, že cieľom je určite zisk medaily.

K jej zisku by mala pomôcť aj zimná príprava, ktorá pre našich hádzanárov začne po dvoch týždňoch dovolenky začiatkom januára. Ako prezradil Václav Straka, bude podobná ako po minulé roky, pričom nebude chýbať ani domáci turnaj MŠK cup. „Všetkým našim fanúšikom chceme zaželať pekné sviatky, všetko dobré do nového roku, pričom veríme, že na jar nám pomôžu ešte v hojnejších počtoch,“ dodal považskobystrický tréner.

Parádna rozlúčka Považskobystričnov s rokom 2017: Kanonáda, aká tu dlho nebola!
15
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Čo okrem vzdelania produkuje známa škola v Považskej? Jeden titul za druhým!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie